• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü birleşik sayısal değeri geder verdirebilirmiyim

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Kokorecci

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
57
Excel V
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
merhabalar ustalarım ben bildiğiniz gibi iddaa ile ilgili formül uyygulamak istiyorum
şu şekilde bir sonuca değer verdirmek için siz ustalardan yardım istiyorum
örnek
A1 sütununda ki verim 0-1 (bu değerin şu alması ( deplasman gol atar) 0,5 üst )
A2 sütununda ki verim 1-0 (bu değerin şu olması ev gol atar 0,5 ÜST)
A3 sütununda ki verim 0-2 (bu değerinde deplasman gol atar 1,5 üst)
A4 sütununda ki verim 2-0 (bu değerinde ev gol atar 1,5 üst
A5 sütununda ki verim 1-1 bu değerde her iki takım gol atar 1,5 üst
A6 sütununda ki verim 2-1 (ev 1,5 üst ) (dep gol atar ) (2,5 üst)
A7 sütununda ki verim 1-2 (dep 1,5 üst ) (ev gol atar ) (2,5 üst)
A8 sütununda ki verim 2-2 HER İKİ TAKIM GOL ATAR 3,5 ÜST
bu tür sayıdeğerimi bu değerleri nasıl atarım

Merhaba Office versiyonunuz 365 ise deneyiniz. Daha eski versiyonlarda çok daha gereksiz uzayacaktır formül.
  • 0-0 için Golsüz Beraberlik yazar.
  • 5,5 ÜST e kadar var daha fazla golde 7+ yazar.
  • 10-1.... 2-11 gibi 10 dan fazla atılan gollerde de hesaplama yapar.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Merhaba Office versiyonunuz 365 ise deneyiniz. Daha eski versiyonlarda çok daha gereksiz uzayacaktır formül.
  • 0-0 için Golsüz Beraberlik yazar.
  • 5,5 ÜST e kadar var daha fazla golde 7+ yazar.
  • 10-1.... 2-11 gibi 10 dan fazla atılan gollerde de hesaplama yapar.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
1673908121517.png
1673908137988.png

Bu hatanın sebebi ya yazılan formüller sizde çalışmıyordur ( yani officeniz 365 değildir) yada officeniz ingilizcedir formülleri ingilizce yazmanız gerekir... Officeniz 365 di diye hatırlıyorum demek yanlış hatırlamışım.. Eski versiyonlar için bu aralar biraz yoğunum başka bir arkadaşımız yardımcı olmazsa ilgilenmeye çalışırım..

Bu hatanın sebebi ya yazılan formüller sizde çalışmıyordur ( yani officeniz 365 değildir) yada officeniz ingilizcedir formülleri ingilizce yazmanız gerekir... Officeniz 365 di diye hatırlıyorum demek yanlış hatırlamışım.. Eğer office versiyonunuz 365 ise güncelleştirmelerinizi yaparsanız METİNBÖL ÖNCEKİMETİN vs formüllerde çalışır.. Eski versiyonlar için 2 gün yoğunum başka bir arkadaşımız yardımcı olmazsa ilgilenmeye çalışırım..
tamam hocam beklerim acelem yok teşekürler iyi akşamlar

Deneyiniz.

Kod:

Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri