• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Birime göre listeleme, sayfa numarası verme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

tukayf

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
110
Excel V
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Merhabalar değerli hocalarım. Daha önce kullandığım dosyada düzenleme ihtiyacı oluştu. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. Dosya içerisine de yazdım. Çıktı olarak yeni bir excel dosyası, Word, PDF olabilir.

Eski kullandığımız yöntem "eski tebliğ" butonunda. Bu yöntemde I sütunundaki birimlere göre personel listeleniyor ve bu personelin üzerine "Teb" sayfasındaki üst yazı eklenerek her birime göre yeni dosyada bir sayfa oluşturuluyor.
Ancak bu yöntemi değiştirmem gerekiyor.
Şöyle ki Teb sayfası üst kısımda yazdığımız metin sadece ilk sayfada olacak.
Diğer sayfalara üst yazı olmayacak sadece personel listelenecek ve sayfa numarası/toplam sayfa sayısı vermem gerekiyor.
Bir diğer husus ise eski yöntem I sütununa göre tüm birimlere göre işlem yapıyor. Ancak ben tüm birimlere işlem yaptırmak istemiyorum Bunun yerine "tebliğ hazırla" butonundaki formdakine benzer bir listeleme ile seçim yaptırdıktan sonra verilerin yazılması mümkün müdür.

Ekli dosyalar

• liste (1) (1).xlsm
    40.9 KB · Gösterim: 7
Deneyiniz.
Sayfa numarasını alt bilgi olarak ekledim.

Ekli dosyalar

• liste.xlsm
    40.2 KB · Gösterim: 4
Sn. Patron çok teşekkür ederim. Eksik anlatım nedeniyle lütfen kusura bakmayınız.
Her birim için ayrı sayfa yapabilmemiz mümkün müdür bu işlem için.
Bir ikinci husus Adı soyadı unvanı ve rütbe yazan textboxların hücresini tanımlamamıştım,
gerçi onu çözebilirim ama her birimi farklı sayfaya yazdırma olayını çözemiyorum.

Sn. Patron Her birim ayrı sayfaya yazılması ve birim değiştikçe sıra numarasının 1den başlaması. Birim değişmiyorsa sıra numarası 3 sayfa da olsa devam etsin.
Bunu yazabilsek sanırım gerisini çözebilirim.

Ekli dosyalar

• liste.xlsm
    43.4 KB · Gösterim: 2
Deneyiniz.

Ekli dosyalar

• liste.xlsm
    44.9 KB · Gösterim: 5
Sn. Patron yazdırırken tek tek yazdırmak zor olacağı için tüm çalışma kitabını yazdır diyoruz ancak bu sefer "şube" sayfası ve "bostebliğ" sayfası dahil oluyor bu sayfaları yazdırmak istemiyoruz. Ayrıca ilk oluşturulan tebliğ sayfası dışındaki sayfaların 1-6 satırlarını en azından yazdırırken sildirebilirsek dosya çözümlenmiş olacak. Kusura bakmayınız eksik anlatımlar için. Bundan sonrasını makro kaydet vb şekilde çözebilirim ancak daha kullanışlı çözümler olursa onlara da hayır demem.
Çok teşekkür ederim.

Sn. Patron hocam. İlk oluşturulan tebliğ sayfası dışındaki diğer sayfaların 4-5-6 satırları silinecek, 1-6 olarak önceki mesajda yanlış söylemişim.

Deneyiniz.

Ekli dosyalar

• liste (1).xlsm
    40.5 KB · Gösterim: 3
Sn. Patron çok teşekkür ederim. 4-5-6. satırları ilk sayfadan sonra silsek ya da gizlesek olur mu çok boşluk kalıyor. Bunlar resmi evrak bu nedenle boşluk kabul edilemez.
Bir de A2 ile ilgili bir sorunumuz var. resimde ve ekli dosyada anlatmaya çalıştım.1672640895304.png

Ekli dosyalar

• liste (1).xlsm
    50 KB · Gösterim: 4
Patron hocam sayfaları yazdır dediğimiz zaman her sayfaya 1/1 atıyor. Yapılması gereken işlem ise listboxtan kaç sayfa seçtiysek toplam sayfa numarasının o kadar yazması örneğin listboxtan 10 birim seçtim sayfaları yazdırırken 1/10 gibi, 3 birim seçtim, 1/3 gibi yazdırması lazım.

Deneyiniz.

Ekli dosyalar

• liste2.xlsm
    47.6 KB · Gösterim: 11
Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri