• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Birden fazla MAX değer kontrolü

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Sezer044

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1
Excel Versiyonu
Office 2016 EN
Konuyu Başlatan
Fotoğrafta görüldüğü üzere 2 bağlantılı tablo var. Solda ihtimal yüzdeleri vardır. Ben sağ taraftaki hücrelere sırayla en yüksek yüzdeli 10 değeri yazdırmak istiyorum. Fakat %50'den 2 adet olduğu için bunun kontrolünü nasıl yapacağımı bilmiyorum. Yani şöyle ki ; 2,5 alt ve 2,5 üst seçeneklerinin yüzdeleri eşit olduğundan kodu yazdığımda 2 tane alt alta 2,5 alt seçeneği geliyor. Oysa 8. en büyük değer olan %50 oranlı 2,5 üst seçeneğinin , 2,5 alt seçeneğinin altına gelmesi gerekiyor. Bunun dinamik kontrolü nasıl yapılabilir ? Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler .

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    22.1 KB · Gösterim: 5
merhaba, burada da yanıt vermiş olayım. Kolay gelsin.
1619903174552.png

Yazdım kodu aynen fakat hata alıyorum hocam. ANYDESK'ten bağlanabilir misiniz rica etsem 2 dakika. BAĞLANTI KODU : 118 337 323

Merhaba @Sezer044
Hata aldığınız belgeyi eklerseniz daha sağlıklı/olumlu sonuçlar alınır. Ekran görüntüsü yerine kişisel verilerinizin olmadigi bir örnek belge yükler misiniz.

Merhaba,

Örnek ekler misiniz?

Dosyada yeşil alan müdahale edilecek yerler. Kırmızı alan da hata aldığım yer. Ben sırasıyla en yüksek 10 adet yüzdeli değeri alt alta yazdırmak istiyorum. Teşekkürler

Ekli dosyalar

• WorkSheet.xlsx
    21.9 KB · Gösterim: 4
DİZİ formülü olarak dener misiniz?
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

#NAME? Htası alıyorum. IFERROR Komutunu ekleyince de boş değer döndürüyor. Sizde çalışıyor mu bu yazdığınız kod ? Ekran atabilir misiniz ?

Dil farkı. İngilizceye çevirseydiniz olurdu....

Ekli dosyalar

• WorkSheet.xlsx
    20.7 KB · Gösterim: 3
Verileri değiştirince gene hata alıyorum hocam. Kod sağlıklı çalışmıyor

Ekli dosyalar

• 123.png
    123.png
    18.9 KB · Gösterim: 4
Merhaba ,
AF Sütunundaki 1-10 sıralamasını kaldırmadan, diğer sıralamalardaki değierleri alırsınız.
AC40 Sütununa ;
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
AE40 Sütununa;
Kod:
Formüllerini yapıştırarak 10. sıraya kadar kopyalayın.
İsediğinizin olması gerekir.

@Suskun beyin formülü ve önerdiğim formülü dosyaya ekledim.

Ekli dosyalar

• WorkSheet.xlsx
    20.8 KB · Gösterim: 3
Çözüm
Hepinize çok teşekkür ederim çözüme kavuşturdum. Emeğinize sağlık

İyi çalışmalar.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri