• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Birden Fazla Aralık Değeri İçin Farklı Hücreye Değer Yazdırma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

bekolinux

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
11
Excel V
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
merhaba herkese;
konuyla ilgili bir kaç yardım buldum ama benimki biraz karmaşık ve yapamadım ondan konu açmak istedim.

A B C D E F
919.0793.4650.5538.8391.5197.1

hücrelerinde sırayla yukardaki verilerim var;

yapamadığım şu ki;

G H I hücrelerine sırayla şunları yazdırmam lazım;

G de eğer ABCDEF içerinde 840 ve üzeri değer varsa PASS yazmalı... eğer ABCDEF içinde; 840 dan aşağı veri varsa (mesala 839.99 bile varsa) FAIL yazması,

H de eğer ABCDEF içerisinde 839.99 ve aşağısı ise ve ayrıca 480 ve üzeri değer varsa (yani 840 ile 480 ve arası ise) PASS yazmalı.. eğer 480 (439,99 bile olsa) den aşağı veri varsa FAIL yazmalı..

I da eğer ABCDEF içerisinde 479.99 ve aşağısı ve ayrıca 240 ve üzeri değer varsa (yani 480 ile 240 arası) PASS yazmalı.. eğer 240 (239,99 bile olsa) den aşağı veri varsa FAIL yazmalı..

sadece bu kadar isteğim.

ilgilenen herkese teşekkür ederim.

merhabalar ABCDEF den kastınız kelime içerisindemi geçiyor rakam anlamadım olmasını istediğiniz biçimi örnekleme yapıp eklerseniz daha hızlı ve doğru sonuç alabilirsiniz
G de eğer ABCDEF içerinde

merhaba herkese;
konuyla ilgili bir kaç yardım buldum ama benimki biraz karmaşık ve yapamadım ondan konu açmak istedim.

A B C D E F
919.0793.4650.5538.8391.5197.1

hücrelerinde sırayla yukardaki verilerim var;

yapamadığım şu ki;

G H I hücrelerine sırayla şunları yazdırmam lazım;

G de eğer ABCDEF içerinde 840 ve üzeri değer varsa PASS yazmalı... eğer ABCDEF içinde; 840 dan aşağı veri varsa (mesala 839.99 bile varsa) FAIL yazması,

H de eğer ABCDEF içerisinde 839.99 ve aşağısı ise ve ayrıca 480 ve üzeri değer varsa (yani 840 ile 480 ve arası ise) PASS yazmalı.. eğer 480 (439,99 bile olsa) den aşağı veri varsa FAIL yazmalı..

I da eğer ABCDEF içerisinde 479.99 ve aşağısı ve ayrıca 240 ve üzeri değer varsa (yani 480 ile 240 arası) PASS yazmalı.. eğer 240 (239,99 bile olsa) den aşağı veri varsa FAIL yazmalı..

sadece bu kadar isteğim.

ilgilenen herkese teşekkür ederim.
G
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
H
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
I
Kod:

Ekli dosyalar

• DENEME.xlsx
    9.2 KB · Gösterim: 1
Son düzenleme:
merhabalar ABCDEF den kastınız kelime içerisindemi geçiyor rakam anlamadım olmasını istediğiniz biçimi örnekleme yapıp eklerseniz daha hızlı ve doğru sonuç alabilirsiniz
hocam onlar hücre ismi demek istedim. yanlış olmus. A1:F1 arası verim var işte :D

Deneyiniz...

Ekli dosyalar

• degerler.xlsx
    8.9 KB · Gösterim: 2
Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri