• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Birden çok puantajı tek sayfada alt alta eklemek.

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

cataksu

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
17
Excel V
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Sevgili arkadaşlar, 2000 - 2024 yıllarına ait 60 puantaj sayfam var. Birden çok puantajı tek sayfada alt alta eklemek istiyorum. Excel v2016.
Yeni Sorgu\Dosyadan\Klasörden menülerini izleyerek ilk defa birşeyler yapmaya çalıştım. Fakat biraz karışık olduğu için istediğimi yapamadım.
Bişlemi formülle veya daha kolay yolu varmı?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• Puantaj.xlsx
    20.5 KB · Gösterim: 5
Deneyiniz. Ben sadece 3 adet puantaj için yaptım. Sizin yapmanız gereken çok kolay. En sondaki 3 ncü ay'a ait puantajı eb soldaki (rakamsal) satır isimlerini kullanarak kopyalayın, bir altta (bir satır boşluk bırakarak) yapıştırın. 4 ncü ve müteakip ayları kendisi otomatik atacak.
Lütfen dönüş yapın.

Ekli dosyalar

• Puantaj.xlsx
    25.3 KB · Gösterim: 3
Deneyiniz. Ben sadece 3 adet puantaj için yaptım. Sizin yapmanız gereken çok kolay. En sondaki 3 ncü ay'a ait puantajı eb soldaki (rakamsal) satır isimlerini kullanarak kopyalayın, bir altta (bir satır boşluk bırakarak) yapıştırın. 4 ncü ve müteakip ayları kendisi otomatik atacak.
Lütfen dönüş yapın.
Sevgili "Kralım", öncelikle ilginiz için teşekkür edrim. Muhtemelen tam olarak anlatamdım kusura bakmayın.
2000 - 2024 yıllarına ait her ay için aynı formatta fakat tek sayfa halinde düzenlenmiş toplamda 60 puantaj kitabım var .
Bu puantajların tamamı bir klasörün içinde. Bu 60 çalışma kitabını tek sayfada alt alta eklemek istiyorum. Excel v2016.

Yeni Sorgu\Dosyadan\Klasörden menülerini izleyerek ilk defa birşeyler yapmaya çalıştım. Fakat biraz karışık olduğu için istediğimi yapamadım.
Bu işlemi formülle yapmanın veya başka yolu varmı? Puantaj kitabının içinde "olması gereken" sayfası örnek olarak istenini açıklayor.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba

Dosyanızda "Data" sayfası açın ,
VB için

C#:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

bu kod, o klasörde bulunan excel dosyalarının 1. sayfalarını kopyalayıp, Data sayfasına alt alta yapıştırır, sayı sınırı yoktur

Merhaba

Dosyanızda "Data" sayfası açın ,
VB için

C#:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

bu kod, o klasörde bulunan excel dosyalarının 1. sayfalarını kopyalayıp, Data sayfasına alt alta yapıştırır, sayı sınırı yoktur
Sayın Cafer_1972, hatayı nerede yapıyorum acaba

Ekli dosyalar

• hata.jpg
    hata.jpg
    116.9 KB · Gösterim: 2
Merhaba
dosyanız masa üstünde olduğunu varsayalım, klasörün yol
"Z:\Belgelerim\cafer\Desktop\puantaj\2024\" böyle olabilir
veya
C sürücüsünde, her hangi bi klasörde ise
"C:\dosya\data\2024\" gibi

sonuna "\" kesme işaretini koymayı unutmayın

Merhaba
dosyanız masa üstünde olduğunu varsayalım, klasörün yol
"Z:\Belgelerim\cafer\Desktop\puantaj\2024\" böyle olabilir
veya
C sürücüsünde, her hangi bi klasörde ise
"C:\dosya\data\2024\" gibi

sonuna "\" kesme işaretini koymayı unutmayın
Hocam excel belgesine resimde ki yola göre makroyu yazabilirmisiniz kusura bakmayın. Teşekkürler

Ekli dosyalar

• hata.jpg
    hata.jpg
    638.3 KB · Gösterim: 3
  • 2024.xlsm
    7.6 KB · Gösterim: 2
Sub KopyalaDosyalar()
Dim klasorYolu As String
Dim dosyaAdi As String
Dim hedefKitap As Workbook
Dim kaynakKitap As Workbook
Dim hedefSayfa As Worksheet
Dim sonSatir As Long

klasorYolu = "C:\Dosya\"

Set hedefKitap = ThisWorkbook
Set hedefSayfa = hedefKitap.Sheets("data")

dosyaAdi = Dir(klasorYolu)

Do While dosyaAdi <> ""
If Right(dosyaAdi, 4) = ".xls" Or Right(dosyaAdi, 5) = ".xlsx" Then
Set kaynakKitap = Workbooks.Open(klasorYolu & dosyaAdi)
sonSatir = hedefSayfa.Cells(hedefSayfa.Rows.Count, 1).End(xlUp).Row + 1

kaynakKitap.Sheets(1).UsedRange.Copy hedefSayfa.Cells(sonSatir, 1)
kaynakKitap.Close False
End If
dosyaAdi = Dir
Loop
End Sub

Bu kod işinizi görür sanırım
Üstadım sonunda istediğim gib oldu. Emeğinize sağlık çok teşekkür ederim.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri