• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru Birden Çok Kritere Göre Filtreleme

Osman Gazi

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
11
Excel V
Office 2021 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba arkadaşlar
Daha önce aynı konu başlığı ile bir konu açmıştım ve SNNAY hocamın yardımlarıyla çözüm bulmuştuk.
Aynı konu ile ilgili hatta aynı tablonun bir kısmı ile ilgili sıkıntı oldu ve forumu çok meşgul etmemek adına SNNAY hocama özelden yazdım. Konu biraz uzayınca mesajlarım silinmiş ve tekrar konu açmam gerektiği yazılmış, bu nedenle tekrar konu açtım.
Konu ile ilgili bilgi vereyim.
Paylaştığım dosyada iki sayfam var. Genel Analiz sayfasındaki verileri kullanarak Filtreleme sayfasındaki açılır listede yer alan kriterlere göre filtreleme yapmak istiyorum. Filtreleme yapmak istediğim 7 kriter var ve paylaştığım Filtreleme isimli dosyada 5 kriter aktif olarak çalışıyor.
Sağ taraftaki son iki kriter ilk 5 kriterden en az biri seçiliyken çalışıyor, diğer kriterler ise hem sadece birini seçince çalışıyor hem de birbiri ile bağlantılı olarak çalışıyor. Sadece PD/DD Oranı ve F/K Oranı kriterleri çalışmıyor. Aslında sıkıntı da burası.
Sektör, Piyasa Değeri ve Sermaye kriterleri tam istediğim gibi çalışıyor ama PD/DD Oranı ve F/K Oranı kriterleri çalışmıyor. Bu hafta hep bununla uğraştım ama sebebini bulamadım. SNNAY hocam da çok uğraştı, kendisine de teşekkür etmek istiyorum. Aslında benzer bir dosyada çalıştı ama benim kullandığım tabloda çalışmadı. Çalışan dosyayı da paylaşayım belki ikisi arasındaki farkı bulup çalışmayan dosyadaki sorunu da çözen bir arkadaşımız olur.
Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ediyorum.
Kolay gelsin.

Çalışan Dosya: Çok Adımlı Filtreleme
Sıkıntı Olan Dosya: Filtreleme

Ekli dosyalar

• Filtreleme.xlsm
    243.1 KB · Gösterim: 8
  • Çok Adımlı Filtreleme.xlsx
    105.2 KB · Gösterim: 8
anlattığınız konu anlaşılmıyor.(açıkçası ben anlamadığım için yazıyorum:))
çalışmanın nasıl işlediğini bir örnek ile adım adım anlatırsanız ve çalışmayan(hatalı) hücrenin, nasıl hesaplaması ve sonuncunun nasıl olacağını detaylı anlatırsanız sanırım çözülebilir.

Geri