• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Bir türlü biçimlenmeyen sayı formatı hk,

• Konuyu Başlatan TiOr
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 5
  • Gösterim : 727
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

TiOr

Excel Dostu
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
191
Excel V
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba Üstatlar,

Görsel ve ekli dosyada göreceğiniz üzere saat başlığı altında bulunan saat bazlı rakamları (sarı renk ile belirtiklerim) bir türlü biçimlendiremiyorum.

Adetlere mouse ile sol çift tıkladığımda normale dönüyor rakamları hücrenin soluna yerleştiriyor yada ekrana bakar açıdan sağa yerleştiriyor.
Yada hücreye tıklayıp formül çubuğuna tıkladığımda ise hücre metni kaydır oluyor.

Bir türlü anlam veremedim ve çözemedim tek tek yazmak durumunda kalıyorum doğru oranlama yapabilmemi için. Böyle olunca #değer hatası veriyor.

Bu hücreleri nasıl biçimlendirebilirim kısmında desteklerinize ihtiyacım var ve konu biraz acil desem ayıp edermiyim bilemedim. Yarın akşama bir sunumum var bir an önce çözebilirsem iyi olacak.

Desteklerinizi talep eder, iyi çalışmalar dilerim.

Formül, biçimlendirme, vba nasıl olursa yeterki olsun.

Çok teşekkürler, hayırlı akşamlar.

1680536738934.png

Ekli dosyalar

• BARKOD VE ANALİZ.xlsx
    69 KB · Gösterim: 5
Çözüm
Aşağıdaki formülü I2 hücresine yapıştırın, I1585 hücresine kadar formülü Kopyalayın.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Daha sonra "I2:I1585" aralığını kopyalayın, F2 Hücresine Özel Yapıştır > değerleri uygulayın
merhabalar

anladığım kadarı ile biçim ile alakalı değil hücre içerisinde ikinci satır mevcut
ikinci satırı silince düzeliyorboşluk.gif

Aşağıdaki formülü I2 hücresine yapıştırın, I1585 hücresine kadar formülü Kopyalayın.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Daha sonra "I2:I1585" aralığını kopyalayın, F2 Hücresine Özel Yapıştır > değerleri uygulayın

Son düzenleme:
Çözüm
merhaba
alicimri hocanın tarif ettiği yöntem ile alternatif formül belki olabilir
=EĞER(UZUNLUK(F2)=1;SOLDAN(F2;1);SOLDAN(F2;UZUNLUK(F2)-1))

Alicimri

siyar0044

Üstatlarım çok teşekkür ederim, işlem tamamdır.
Elinize, emeğinize sağlık.
Kolay gelsin.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri