• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Bir tarihe iş günü süresi ekleme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

teyadih

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
114
Excel V
Office 2016 EN
Konuyu Başlatan
Merhaba arkadaşlar. Ekli dosyada açıkladığım üzere 01.08.2023 tarihinden itibaren hafta içi 506 gün staj yapacak kişinin staj bitiş tarihini G3 e yazacak bir formül ile her ikisi de 4 olan E3 ile J3 deki süreyi karşılaştırıp K3 e Doğru yazacak bir formüle ihtiyacım var.
Umarım anlatabilmişimdir. Teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• iş günüü.xlsx
    22 KB · Gösterim: 4
01.08.2023 + 506 (is günü) ==> 09.08.2025 cikiyor. Isterseniz en sona -1 ekleyebilirsiniz. O zaman 08.07.2025 cikar.
04:00 gibi saatleri tamsayiya cevirmek icin 24 ile carpilir yani E3=24*J3 dogru sonuc verir.
G3 de Formül =Workday(F3,D3). Belki de =Workday(F3,D3-1) daha dogru olabilir.
Bir gün calisacak olsa sonucun 01.08.2023 cikmasi gerekir. O nedenle sonda -1 gerekli.
Türkcesi =İŞGÜNÜ(F3;D3-1)
Bu hesapta Resmi tatil günleri de isgünü olarak kabul görür.

Ekli dosyalar

• Is Günü.xlsx
    21.3 KB · Gösterim: 2
Son düzenleme:
Formüller tamam Aydın bey teşekkür ederim elinize sağlık.
Konuyla ilgili bir formül talebim daha olacak izninizle
Ekli dosyada açıkladığım üzere günde 4 saat staj yapması gereken kişinin geç geldiği süreler toplanıp her 4 saati bir gün olacak şekilde bitiş süresine eklenmesi gerektiğinden K3-M3 arasındaki geç geldiği sürelerinin toplamını N3 e yazdırıp, N3 deki geç gelinen toplam süreyi E3 deki günlük staj saatine bölerek çalışması gereken günü O3 yazdırabilir miyiz?

Ekli dosyalar

• Is Günü.xlsx
    21.2 KB · Gösterim: 3
Bir bakin, böyle isinize yarar mi?

Ekli dosyalar

• Is Günü.xlsx
    23.5 KB · Gösterim: 2
Dünkü dosyada bir düsünce hatasi var. Calisanin fazla calistigi saatleri de eksik gibi hesaplamistim. Düzelttim.

Ekli dosyalar

• Is Günü.xlsx
    24.8 KB · Gösterim: 1
Öncelikle kusura bakmayın Aydın bey. Sizin sonuç doğru ancak ben bir usul hatası yaptım. Asıl dosyamda yan yana olan saatleri normal toplama gibi düşünerek alt alta yapmıştım. Ancak sizin formülü bir türlü asıl dosyama uyarlayamadım. Kusura bakmayın sizi yoruyorum size zahmet formülü ekli dosyada belirtiğim şekilde asıl dosyamda düzenleyebirmisiniz?

Ekli dosyalar

• 1.TAKİP LİSTESİ.xlsm
    189 KB · Gösterim: 2
Teşekkür ederim Aydın bey elinize sağlık.
Size zahmet AD4 deki toplam 08:15 sürenin 2 günden artan 00:15 süresini AE sütununa yazdırabilir misiniz?

AE4'de bu formülü yazin =((AD4*24)-(H4*AF4))/24
Eger hücrede 0,01 gibi bir say görürseniz, hücereyi saat olarak olarak bicimlendirin. hh:mm;;""
Böylece kalan süre 0 olursa hücrede ########## görmezsiniz.
Veya formülü su sekilde yazin
=EĞER((AD4*24)-(H4*AF4)=0;"";((AD4*24)-(H4*AF4))/24)

Son düzenleme:
Teşekkür ederim Aydın bey elinize sağlık. Formül tamam

Daha önce bahsettiğim saatleri 1,30 2,15 şeklinde yazmayla ilgili bir çalışma yaptım. Formülleri daha küçük bir hale getirme şansımız olabilir mi

Ekli dosyalar

• 1.TAKİP LİSTESİ (2).xlsm
    100.3 KB · Gösterim: 2
Bilmem oldu mu :)

Ekli dosyalar

• TAKİP LİSTESİ3.xlsm
    118.3 KB · Gösterim: 3
Çözüm
Harikasınız Aydın bey. İlginiz, alakanız ve hızınız için teşekkür ederim hakkınızı helal edin.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri