• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Bir Kaç VBA sorunu ve Kod sorunu

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Hunkar50

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
54
Excel Versiyonu
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
excelcozum ailesi mrb lar.

Refaz hocamızın son güğncellediği hali ile dosyamızı yüklüyorum.. Runtime hatası alıyordum dosyada düzeldi anlam veremedim.

Programın olması gereken extra sayfasındaki veri kalma işini refaz hocamın tarifi üzerine düzelttim..

Programda olması gereken bir kaç işlemi videolarda belirttim..

Yardımlarınız için şimdiden tşk ler. hayırlı akşamlar...

<<< Video link ( bu programı daha önce yapmıştık. yeni programda olması gerekenler için bilgi olması adına ekliyorum..

<<< Buda güncel program videomuz ..

Ve uygulama dosyamız..

Teşekkürler hayırlı akşamlar.

Ekli dosyalar

• güncel.zip
    614.2 KB · Gösterim: 6
Eskisi gibi formüller olsun diyorsanız alttaki kodu resimdeki ilgiliyere yapıştırın.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Screenshot 2022-03-20 215147.png

Çözüm
Eskisi gibi formüller olsun diyorsanız alttaki kodu resimdeki ilgiliyere yapıştırın.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Ekli dosyayı görüntüle 6748
Hocam. Elleriniz Dert görmesin tşk ler.

Cari Kayıt işleminde Yan Listboxdan müşteri tıklamadan, Yeni Kayıt Açmak için kodlarda çokmu oynama yaparız..
Çok elleşirsek kodlara hiç gerek yok ugraşmaya, ( yorum sizde )

Birde Yeni Cari kayıt işleminde Devir ve hemen altındaki tarih yeni cari listesine işliyor ama sıra no vermiyor...

Bu tür işlemlere yeni Konumu açalım. Yoksa Bu işlemide zahmet olmaz ise tamamlayıp öylemi yeni konuya geçelim ?

Hocam o Kadar dedim fazla yüklenmeyin diye, Kısa devre ediyor Omuzlarımın üzerindeki :)

Hem Bu kodu ekler, Hemde sizin dediğiniz en alttaki kodu eklersek İlla listeden Müşteri seçmek gerekiyor :)

If Me.ListBox1.ListIndex = -1 Then
MsgBox "Yeni Cari Kayıt işlemlerinde, Listeden Bir Müşteri seciniz ve TEMİZLE Butonunu kullanıp, Kayıt işlemine devam ediniz..", vbCritical, "Hata"
Exit Sub
End If

Hangi sayfada SN vermiyor abey?
CARİ ise zaten orda sıra no yok.

Private Sub CommandButton24_Click() yer alan

kapaliSayfa.Range("F17").Value = TextBox183.Value ' Devir
kapaliSayfa.Range("G17").Value = TextBox184.Value ' Tarih

Bu iki Textbox Yazacagı hüçreler bu olması gerek... Sizdekinde G17 Ve H17 Seklinde onu değişeniz gerekli.

Bu düzenleme sonunda Yeni Cari oluşturusanız ve Oluşturduktan sonra Listboxdan Yeni Oluşturdugunuz cariyisecerseniz , Altta bakiyesini görecek ama Listbox6 Da cari işlemini, Yeni cari kayıt işleminde Devir ve tarih e sıra numarası vermediği için göremeyeceksiniz.

Sorunumuz bu

Rich (BB code):

Yukardaki kodu ekledim ve bir iki yerde değişiklik yaptım.
Tabii resimdeki gibi SN ekleyecekseniz A sütununa.

syfCari.Cells(Rows.Count, 1).End(3)(2, 1).Select
syfCari.Cells(Rows.Count, 2).End(3)(2, 1).Select

wbBuExcel.Sheets("SA").Range("A5:AI5").Copy syfCari.Range("A" & Rows.Count).End(3)(2, 1)
wbBuExcel.Sheets("SA").Range("A5:AI5").Copy syfCari.Range("B" & Rows.Count).End(3)(2, 1)

Değişiklik yaptıklarımda üstekiler yerine alttakiler yani 1 yerine2 ve A yerine B yaptım.
Tekrar yazayım ve hata olursa Tr bozuk karakterleri düzeltin kopyala yapıştırdan sonra kodları.

Screenshot 2022-03-20 222543.png

Rich (BB code):

Önceki mesajı unutun abey.
Birazdan kod eklerim.

Rich (BB code):

Yukardaki kodu ekledim ve bir iki yerde değişiklik yaptım.
Tabii resimdeki gibi SN ekleyecekseniz A sütununa.

syfCari.Cells(Rows.Count, 1).End(3)(2, 1).Select
syfCari.Cells(Rows.Count, 2).End(3)(2, 1).Select

wbBuExcel.Sheets("SA").Range("A5:AI5").Copy syfCari.Range("A" & Rows.Count).End(3)(2, 1)
wbBuExcel.Sheets("SA").Range("A5:AI5").Copy syfCari.Range("B" & Rows.Count).End(3)(2, 1)

Değişiklik yaptıklarımda üstekiler yerine alttakiler yani 1 yerine2 ve A yerine B yaptım.
Tekrar yazayım ve hata olursa Tr bozuk karakterleri düzeltin kopyala yapıştırdan sonra kodları.

Ekli dosyayı görüntüle 6751

Rich (BB code):
Hocam Cari sayfasına Sıra Numarası değil..

Yeni Cari Kayıt işleminde Yeni Oluşturulan Müşteri sayfasındaki

Heralde farklı yerde işlem yaptırdım size, kusuruma bakmayın..
Yukarıda belirttiğiniz kodu şu an için yansıtmadım ( yanlış anladıgınızı düşünerek)

Yeni Cari kaydında devir işlemi yapılmış ise sn vermeli Devir yapılmamış bir müşteri ise sn vermemeli

Ekli dosyalar

• sn.jpg
    sn.jpg
    404.9 KB · Gösterim: 5
Sayın abeyim kapaliSayfa.Range("G17").Value = TextBox183.Value ' Devir bu kodun üst satırına alttaki kodu ekleyin :)
Yaten kaydetme kodları tek satıra kaydettiği için yeterli sanırım.

Kod:

video ekledim hocam .. Videoya kötü alıştırdınız ..

Birde bu işlemle baglantılı oldugu için .. Kapalı cari sayfasına borçlandırma yaparken ( bakı , parça, revizyon, Tahsilat ) H : J satırını birleştir ve Metni Kaydır işlemini uygulayabilirmiyiz

video ekledim hocam .. Videoya kötü alıştırdınız ..

Birde bu işlemle baglantılı oldugu için .. Kapalı cari sayfasına borçlandırma yaparken ( bakı , parça, revizyon, Tahsilat ) H : J satırını birleştir ve Metni Kaydır işlemini uygulayabilirmiyiz
Abey bunun için yeni konu açın.
Zaten ben akşama kadar müsait olamam :(

Rica ederim abey.
Siz dosyayı ekleyip gerekli açıklamaları yaparsanız yeni konu açıp müsait olunca bakarım çözüm olmazsa.
Kolay gelsin.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri