• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Benzersiz Verilerin Filtreleme İle Saydırılması Adet Bulma Hk.

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

skaan

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
1
Excel V
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba;

Bir liste bulunmakta. Bu liste aşağı dogru devam ediyor.B1 hücresine yazdığım formul ıle butun sutundaki verileri benzersizlere göre adet toplamını alabiliyorum.
Benzersiz verilerin toplam adet sayısını bulabiliyorum. Ancak filtreleme yaptıgımda aynı olan verilerin adet sayısı 1 adet olarak getiremiyorum.
Örnek excel dosyası ektedir. Filtreleme için yazdığım formulu istenilen şekilde nasıl duzenleyebilirim. Örnek dosyaya bakınca mutlaka daha iyi anlayacaksınız..
Yardımcı olmanızı rica ediyorum.

Kullandığım Formül : ="Toplam: " & METNEÇEVİR(YUVARLA(TOPLA(EĞERHATA(1/EĞERSAY($B$3:$B$1966;B3:B1966);0));0);"#.##") & " Adet Çıkış Teslimatı"

Saygılarımla;
Skaan

Ekli dosyalar

• Ornek Dosya.xlsx
    27.6 KB · Gösterim: 6
Çözüm
Merhaba;

Bir liste bulunmakta. Bu liste aşağı dogru devam ediyor.B1 hücresine yazdığım formul ıle butun sutundaki verileri benzersizlere göre adet toplamını alabiliyorum.
Benzersiz verilerin toplam adet sayısını bulabiliyorum. Ancak filtreleme yaptıgımda aynı olan verilerin adet sayısı 1 adet olarak getiremiyorum.
Örnek excel dosyası ektedir. Filtreleme için yazdığım formulu istenilen şekilde nasıl duzenleyebilirim. Örnek dosyaya bakınca mutlaka daha iyi anlayacaksınız..

Kullandığım Formül : ="Toplam: " & METNEÇEVİR(YUVARLA(TOPLA(EĞERHATA(1/EĞERSAY($B$3:$B$1966;B3:B1966);0));0);"#.##") & " Adet Çıkış Teslimatı"

Saygılarımla;
Skaan
Deneyiniz
Yardımcı Sütuna :
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Hocam formülde isterseniz yazılır ama pivot ile yapılabilir bu istediğiniz ekledim bitane bakabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• Ornek Dosya.xlsx
    30.1 KB · Gösterim: 5
Merhaba mana97

Benim formul ile bu işlemi yapmam ve dosya ekınden anlattıgım gibi çözmem gerekiyor..
Formul ile yapılmalı.. İlginize teşekkürler.. Ama pivot benim işim çözmüyor..

Saygılarımla;
Skaan

Aslında başka bir sitede cevabınızı almışsınız.
365 kullanıyorsunuz
= Alttoplam(3;benzersiz(B3:B22))
Dener misiniz. Bu gidişle 365 edineceğim.

Merhaba;

Saygılarımla;
Skaan
Deneyiniz
Yardımcı Sütuna :
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Yardım Sütun1 e :
Kod:
B1 hücresine:
Kod:

Ekli dosyalar

• DÜZENLENDİ-FİLTRELİVERİSAY.xlsx
    27.8 KB · Gösterim: 4
Çözüm
Aslında başka bir sitede cevabınızı almışsınız.
365 kullanıyorsunuz
= Alttoplam(3;benzersiz(B3:B22))
Dener misiniz. Bu gidişle 365 edineceğim.
Merhaba;

Yardımlarınız için teşekkür ederim. hayırlı günler dilerim.

Saygılar;
Skaan

Deneyiniz
Yardımcı Sütuna :
Kod:
Yardım Sütun1 e :
Kod:
B1 hücresine:
Kod:
Merhaba;

Saygılar;
Skaan

Deneyiniz
Yardımcı Sütuna :
Kod:
Yardım Sütun1 e :
Kod:
B1 hücresine:
Kod:
Merhaba;

Saygılar;
Skaan

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri