• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Benzersiz Formülü ile verileri sağa listeleme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

ERKAN YILMAZ

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
123
Excel V
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba Üstadlarım,

Ek'te göndermiş olduğum dosyada sayfa 1 sayfasında bulunan D5 hücresinde ki benzersiz formülü ile Extra Posting sayfasında ki verileri getiriyorum ve aşağıya doğru listeleniyor ve ben bunu sağa doğru listelenmesini istiyorum.

Ekran görüntüsünde ki listelenmesini istiyorum.

Bunun için nasıl bir formül kullanabiliriz.?

1725971320790.png

Ekli dosyalar

• Extra Posting Çalışma.xlsx
    356.7 KB · Gösterim: 6
Çözüm
DEVRİK_DÖNÜŞÜM formülü bir dizi formülüdür. Yani CSE formülüdür. Oluşturduğumuz tablolarda bu dizi formülünü girmemiz ve düzenlememiz gerekir. Her durumda bu formülü girerken Ctrl + Shift + Enter tuş kombinasyonunu kullanmak gerekir. Aksi takdirde sonuç her zaman karşımıza hatalı olarak çıkar. Bu formülü bir aralığa uygulamak istediğimizde bir takım kurallara dikkat etmemiz gerekir. Hücre aralığını seçmek, tek tek hücre içeriklerini değiştirememek, sadece tamamını silebilmek veya taşıyabilmek, bir bölümünü veya bir kısmını taşıyamamak, araya boş hücre ekleyememek vs.gibi. Tüm bunların yanında imkansız gibi görünen işlemleri de yapabiliriz. Hücre aralığındaki karakter sayısını sayma, aralıktaki en düşük değerler veya üst ve alt sınır...
-Veri aralığını kısaltın ( 1milyon satır veriniz yok ise )
- formülün başına DEVRİK_DÖNÜŞÜM işlevini ekleyin

veya şunu uygulayın:
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

DEVRİK_DÖNÜŞÜM formülü bir dizi formülüdür. Yani CSE formülüdür. Oluşturduğumuz tablolarda bu dizi formülünü girmemiz ve düzenlememiz gerekir. Her durumda bu formülü girerken Ctrl + Shift + Enter tuş kombinasyonunu kullanmak gerekir. Aksi takdirde sonuç her zaman karşımıza hatalı olarak çıkar. Bu formülü bir aralığa uygulamak istediğimizde bir takım kurallara dikkat etmemiz gerekir. Hücre aralığını seçmek, tek tek hücre içeriklerini değiştirememek, sadece tamamını silebilmek veya taşıyabilmek, bir bölümünü veya bir kısmını taşıyamamak, araya boş hücre ekleyememek vs.gibi. Tüm bunların yanında imkansız gibi görünen işlemleri de yapabiliriz. Hücre aralığındaki karakter sayısını sayma, aralıktaki en düşük değerler veya üst ve alt sınır arasında kalan sayılardan belirli koşula uyan sayıları toplamak, değer aralığında her n değerin toplamını almak vs.gibi. Dizi formülü satır veya sütunda bir hayli fazlaca olacak olursa bilgisayar hesaplamaya geçer ve kullanıcıyı beklemeye alır. Excel çalışma kitabının boyutunu artıran o excel çalışma kitabına girilen formüller bütünüdür.

Alternatif olarak bir de bunu deneyiniz. Lütfen dönüş yapınız.

Ekli dosyalar

• Extra Posting Çalışma.xlsx
    359.1 KB · Gösterim: 4
Çözüm
Merhaba Sayın Üstadlarım,

Her birinize ayrı ayrı teşekkür ederim.

Çok sağ olun, sorunum çözülmüştür.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri