• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Benzersiz Değerleri Sıralama

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

SEVGİ

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
22
Excel V
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Ekteki örnekte A sütununda tekrar eden verilerim Bu verileri 365 Versiyonlarında kullanılan benzersiz formülü ile teke düşürdüm Daha sonra 365 Versiyonlarında kullanılan sırala formülü ile A dan Z ye Z den A ya sıralama yaptım Bu örneği eski versiyonlara göre formüller ile yapılması istiyorum
Yardımcı sütun kullanmadan
PHP:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

JavaScript:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Bu formülleri kullanıyorum hata veriyor yardımcı olur musunuz
Ayrıca yardımcı sütun kullanmadan tek bir formül ile nasıl yapılır
Yardımcı sütun kullanarak nasıl yapılır yardımcı olur musunuz selamlar

Ekli dosyalar

• Benzersiz Değerler.xlsx
    10.4 KB · Gösterim: 2
Çözüm
Ekteki örnekte A sütununda tekrar eden verilerim Bu verileri 365 Versiyonlarında kullanılan benzersiz formülü ile teke düşürdüm Daha sonra 365 Versiyonlarında kullanılan sırala formülü ile A dan Z ye Z den A ya sıralama yaptım Bu örneği eski versiyonlara göre formüller ile yapılması istiyorum
PHP:

JavaScript:
Bu...
=EĞERHATA(İNDİS($A$2:$A$100;KAÇINCI(KÜÇÜK(EĞER($A$2:$A$100<>"";EĞERSAY($A$2:$A$100;$A$2:$A$100)[I](YADA($A$2:$A$100<>C$1:C1)));SATIR(A1));EĞERSAY($A$2:$A$100;$A$2:$A$100)[/I](YADA($A$2:$A$100<>C$1:C1));0));"")
=EĞERHATA(İNDİS($A$2:$A$100;KAÇINCI(MİN(EĞERSAY($A$2:$A$100;$A$2:$A$100)[I](A2:A100<>"")[/I](YADA($A$2:$A$100<>$B$1:B1)));EĞERSAY($A$2:$A$100;$A$2:$A$100)[I](A2:A100<>"")[/I](YADA($A$2:$A$100<>$B$1:B1));0));"")
=EĞERHATA(İNDİS($A$2:$A$100;KAÇINCI(MAKS(EĞERSAY($A$2:$A$100;$A$2:$A$100)[I](A2:A100<>"")[/I](YADA($A$2:$A$100<>$C$1:C1)));EĞERSAY($A$2:$A$100;$A$2:$A$100)[I](A2:A100<>"")[/I](YADA($A$2:$A$100<>$C$1:C1));0));"")
Ayrıca bu formüllerinde kullanıyorum hata veriyor yardımcı olur musunuz selamlar

PHP:

JavaScript:
Bu formülleri kullanıyorum hata veriyor yardımcı olur musunuz
Ayrıca yardımcı sütun kullanmadan tek bir formül ile nasıl yapılır
Yardımcı sütun kullanarak nasıl yapılır yardımcı olur musunuz selamlar
Yardımcı Sütunlara ;
Benzersizler için
Kod:
Sıra noları için
Kod:
Küçükten Büyüğe
Kod:
Büyükten Küçüğe
Kod:

Ekli dosyalar

• DÜZENLENDİ-Benzersiz Değerler.xlsx
    12.4 KB · Gösterim: 6
Çözüm
Teşekkür ederim hocam selamlar Allah'a emanet olun

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri