• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Benzer hücreleri otomatik birleştirme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

WGenzo

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
3
Excel V
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
arkadaşlar ekteki dosya sütunları seçip onay kutusuna tıklayınca benzer veri olan hücretleri birleştiriyor ama sonunda hata veriyor. bir kaç şey isteyeceğim
1.hatanın düzeltilmesi
2.onaykutusundaki makronun sütunları seçmeden benzer verilerin olduğu hücreleri otomatik birleştirsin

Ekli dosyalar

• aohb.xlsm
    88.5 KB · Gösterim: 3
Çözüm
ben kenarlık işini kısmen çözdüm koşullu biçimlendirmeyle birleştirince bozuluyor bi yolu varsa tarif ederseniz yaparım.
ama dosyada hata var temizleyip sildiğimde birleştirme yapmıyor
Deneyiniz
Birleştirme işlemi sonrasında hücre kenarlıklarını tekrar oluşturacak bir kod eklendi.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
arkadaşlar ekteki dosya sütunları seçip onay kutusuna tıklayınca benzer veri olan hücretleri birleştiriyor ama sonunda hata veriyor. bir kaç şey isteyeceğim
1.hatanın düzeltilmesi
2.onaykutusundaki makronun sütunları seçmeden benzer verilerin olduğu hücreleri otomatik birleştirsin
Deneyiniz. Aktif sayfada aynı veri olan hücreleri birleştirir.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Ekli dosyalar

• DÜZENLENDİ-aohb.xlsm
    108.8 KB · Gösterim: 3
teşekkür ederim. peki buna verileri girerken benzer varsa otomatik olarak biz verileri girerken birleştirme yapacak şekilde yapılabilir mi_?

Ekli dosyalar

• DÜZENLENDİ-aohb.xlsm
    115.9 KB · Gösterim: 2
şöyle birşey var şimdi iki tane alt alta benzer girdiğimizde birleştiriyor ama 3. ve sonrakini algılamıyor. yani benzer 3 hücre varsa 2'sini birleştiriyor 3.kalıyor
bir de burda 4 sütunu kapsayan kenarlıkları içeriği temizledikten veya sildikten sonra gidiyor bunun gitmemesi için ne yapılmalı (kodda neresi düzeltilirse bu kenarlıklar gitmez onu da yazarsanız çok iyi olur.

şöyle birşey var şimdi iki tane alt alta benzer girdiğimizde birleştiriyor ama 3. ve sonrakini algılamıyor. yani benzer 3 hücre varsa 2'sini birleştiriyor 3.kalıyor
bir de burda 4 sütunu kapsayan kenarlıkları içeriği temizledikten veya sildikten sonra gidiyor bunun gitmemesi için ne yapılmalı (kodda neresi düzeltilirse bu kenarlıklar gitmez onu da yazarsanız çok iyi olur.
Deneyiniz; Kod birleşmiş hücrelerin altına aynı veri eklendiğinde birleşmiş hücre ile birleştirecek şekilde düzenlendi.

Kod:

Ekli dosyalar

• DÜZENLENDİ-aohb.xlsm
    116.8 KB · Gösterim: 5
teşekkür ederim sorumun ilk bölümündeki sorun çözüldü.alttaki soruyu da hallerderseniz bitmiş olacak
içeriği temizledikten veya sildikten sonra gidiyor kenarlıkların gitmemesi sadece içeriği silinmesi için ne yapılmalı (kodda neresi düzeltilirse bu kenarlıklar gitmez onu da yazarsanız çok iyi olur.

teşekkür ederim sorumun ilk bölümündeki sorun çözüldü.alttaki soruyu da hallerderseniz bitmiş olacak
içeriği temizledikten veya sildikten sonra gidiyor kenarlıkların gitmemesi sadece içeriği silinmesi için ne yapılmalı (kodda neresi düzeltilirse bu kenarlıklar gitmez onu da yazarsanız çok iyi olur.

Ekli dosyalar

• DÜZENLENDİ-aohb.xlsm
    116.8 KB · Gösterim: 2
  • BRLŞTR.gif
    BRLŞTR.gif
    336.2 KB · Gösterim: 4
ben kenarlık işini kısmen çözdüm koşullu biçimlendirmeyle birleştirince bozuluyor bi yolu varsa tarif ederseniz yaparım.

Deneyiniz
Birleştirme işlemi sonrasında hücre kenarlıklarını tekrar oluşturacak bir kod eklendi.
Kod:

Ekli dosyalar

• DÜZENLENDİ-aohb.xlsm
    117 KB · Gösterim: 1
Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri