• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Belirtilen Tarihte Hücreye Rakam Yazdırmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

nicotin

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
11
Excel V
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
C1 Deki dinamik saat, A4,A5,A6,A7,A8 hücrelerindeki tarihle aynı olduğunda C,D,E,F,G yıl satırlarına belirlediğim rakamları yazmasını istiyorum koşul yada formülle mümkün mü. ÖRN(güncel tarih 12.05.2022 olduğunda C4 hücresine 20 yazsın) Şimdiden teşekkür ediyorum.

Ekli dosyalar

• EXCELSORU.xlsx
    8.9 KB · Gösterim: 6
Tarih değiştikçe hücrelere yazılan değerlerin sabit kalması için makro kullanmanız uygun olacaktır.
Aşağıdaki kodu resimde işaretli bölüme ekleyip dosyanızı *xlsm uzantısı ile kayıt ediniz.
1669817166387.png
Dosya her açıldığında tarih kontrolü yaparak belirlediğiniz değerleri yıllara ait hücrelere yazar.
Koşullar Select Case bölümünde, değerleri rasgele yazdım, Siz çalışmanıza göre değiştirirsiniz.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Sayın nicotin formüllü çözüm ektedir.
İyi çalışmalar dilerim.

Ekli dosyalar

• EXCELSORU.xlsx
    9.5 KB · Gösterim: 5
Çözüm
Bu işimi gördü çok teşekkür ediyorum ibrahim bey.
Alparslan beyin önerisini olmadı demiyorum çünkü makro konusunda hiç bilgim yok deneyemedim yinede çok teşekkür ediyorum.
Rica ederim iyi çalışmalar diliyorum.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri