• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Belirli değere sahip olanların 1 tanesini alma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

teyadih

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
114
Excel V
Office 2016 EN
Konuyu Başlatan
Merhaba arkadaşlar.
Ekli dosyadaki L sütununda ÜNVAN DEĞIŞIKLIĞI ve GÖREVDE YÜKSELME yazanların sicilini AB sütununa yazdırıyorum.
AH sütunundaki formülle ise aynı olanlardan bir tanesini alacak şekilde AB sütunundaki sicilleri yazdırıyorum.
Bunun yerine AB sütunundaki gibi yardımcı alan kullanmadan L sütununda ÜNVAN DEĞIŞIKLIĞI ve GÖREVDE YÜKSELME yazanların B sütunundaki sicilini AB sütununa yazdırabilir miyiz?
Aynı sicile sahip birden fazla ÜNVAN DEĞIŞIKLIĞI ve GÖREVDE YÜKSELME olsa da tek bir sicil yazması gerekiyor.
Sonucun AH sütunundaki gibi olması gerekiyor. Umarım anlatabilmişimdir? Teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• unvan değişikliği olanlar.xlsx
    22.7 KB · Gösterim: 9
Çözüm
Selamlar,
AH2 hücresine DİZİ Formül olarak,
Eğer, dokumanınızdaki gibi, C2 : C29 aralığında BOŞ hücre YOK ise
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Eğer C2:C29 aralığında BOŞ hücre / hücreler olacaksa da
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

yazıp aşağıya doğru kopyalarsınız.
Sayın teyadih
Tarifinizden ben, C sütunundaki sicil No. ları benzersiz olarak AH sutununa gelmesini istiyorsunuz. Eğer doğruysa
AH2 Hücresine:
C++:
Yazıp deneyin. Ve AB sütunundaki düzenlemeye ihtiyaç kalmaz
Sanırım doğru anlamışımdır.

Selamlar,
AH2 hücresine DİZİ Formül olarak,
Eğer, dokumanınızdaki gibi, C2 : C29 aralığında BOŞ hücre YOK ise
Kod:
Eğer C2:C29 aralığında BOŞ hücre / hücreler olacaksa da
Kod:

yazıp aşağıya doğru kopyalarsınız.

Çözüm
Teşekkür ederim sayın 52779 uygulayıp dönüş yapacağım

Teşekkür ederim sayın Ataköylü uygulayıp dönüş yapacağım

Sayın teyadih
Tarifinizden ben, C sütunundaki sicil No. ları benzersiz olarak AH sutununa gelmesini istiyorsunuz. EĞER doğruysa
AH2 Hücresine:
Merhaba sayın ataköylü sizin formül C sütunundaki sicillerin 1 tanesini almış. L sütununda ÜNVAN DEĞIŞIKLIĞI ve GÖREVDE YÜKSELME yazanların sicilini yazması gerekiyor.

Formül tamam sayın 52779 elinize sağlık

Ben teşekkür ediyorum.
Yardımcı olabildiğime sevindim.
İyi çalışmalar sizlere...

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri