• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü belirli dakikanın altına indiğinde renklendirme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

hknblgnn

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
2
Excel V
Office 2013 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba Arkadaşlar ;

Günlük ileri saatlere sipariş almaktayım.

Saat şu anda 19:00 siparişin yola çıkma saati 19:25

Sipariş saatine 15 dakika kala ilgili hücreninin kırmızıya dönmesini istiyorum.

boş bir hücreye anlık saati ekledim

=ilgili hücredeki saat-anlık saat<= 15 dakika diye bir formül aklıma geldi fakat bir türlü beceremedim.

ilgili hücrede sipariş saati yoksa beyaz olması gerekiyor hücrenin

yardımcı olursanız çok sevinitim.

örnek dosyanız ektedir.
Kolay gelsin...
Sizden ricam lütfen sorularınızı örnek dosya ile sorarsanız daha doğru ve net cevap alırsınız.

Ekli dosyalar

• Saat kalan uyarı.xlsx
    9.2 KB · Gösterim: 4
hocam cevabınız için çok teşekkür ederim. Formül çalışıyor fakat şöyle bir sorum var. Uygulama yapacağım aralığı seçtiğimde eğer hücre boş ise kırmızı oluyor. Buna bir şey yapabilir miyiz? Teşekkür ederim ilgi ve alakanız için.

Ekli dosyalar

• sss.png
    sss.png
    65.1 KB · Gösterim: 6
Alternatif olarak değerlendirin..

Bence,
Sipariş saati kolonunun tek başına yeterli olmayacağını düşünüyorum.
Alt alta listelemelerde, gerçekleşen siparişlerin gerçekleşme saatlerinin yazılması durumunda biçimlendirme olmaması da gerekir.
Bir de, siparişlerin gecikip gecikmediklerinin de görünmesi gerekir diye düşünüyorum..

aaa.png

Alternatif olarak değerlendirin..

Bence,
Sipariş saati kolonunun tek başına yeterli olmayacağını düşünüyorum.
Alt alta listelemelerde, gerçekleşen siparişlerin gerçekleşme saatlerinin yazılması durumunda biçimlendirme olmaması da gerekir.
Bir de, siparişlerin gecikip gecikmediklerinin de görünmesi gerekir diye düşünüyorum..

Ekli dosyayı görüntüle 12833
Hocam emeğinize sağlık teşekkür ederim. Bu benim için oldukça karmaşık. Basit bir sistem üzerine çalışıyorum. İbrahim Beyin koşullu biçimlendirmesi benim için gayet yeterli. Ondada tek sorun seçilmiş olan aralıkta hücre boşsa ilgili hücrede biçimleniyor. Formülü EĞER li olarak yağmaya çalıştım fakat beceremedim

hocam cevabınız için çok teşekkür ederim. Formül çalışıyor fakat şöyle bir sorum var. Uygulama yapacağım aralığı seçtiğimde eğer hücre boş ise kırmızı oluyor. Buna bir şey yapabilir miyiz? Teşekkür ederim ilgi ve alakanız için.
Sayın hknblgnn gerekli düzenleme yapılmıştır.
kolay gelsin...

Ekli dosyalar

• Saat kalan uyarı.xlsx
    9.7 KB · Gösterim: 4
Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri