• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Belirli bir veriyi nasıl yasaklarım? Plaka ad soyad gibi..

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

ercankorulu

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
1
Excel V
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba sayın forum sakinleri.Başlıkta belirttiğim gibi belirli Plaka İsim soyisim telefon numarası gibi verilerin girildiklerinde bir uyarı mesajı yazdırmak istiyorum.Veri doğrulamasında buna uygun bir içerik bulamadım.Bu konuda yardımcı olurmusunuz?

Çözüm
Hocam dosyayı kaydet dediğimde uyarı veriyor ve yapılan değişiklikleri kaydetmiyor.Bu sorun çözülürse eğer, diğer sütunlar içinde aynı anda kod yazabilinirmi acaba?Yani plaka ve telefon içinde..
Deneyiniz. a b c sütunlarına giriş yapılan yasaklı varsa soruyor; kaydetmek için EVET kayıttan çıkmak için HAYIR seçilmeli.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Örnek içeren bir dosya ekleyiniz.
Merhaba sayın forum sakinleri.Başlıkta belirttiğim gibi belirli Plaka İsim soyisim telefon numarası gibi verilerin girildiklerinde bir uyarı mesajı yazdırmak istiyorum.Veri doğrulamasında buna uygun bir içerik bulamadım.Bu konuda yardımcı olurmusunuz?

Ekli dosyalar

• DÜZENLENDİ-ÖRNEK (1).xlsm
    19.7 KB · Gösterim: 4
Basit bir yasaklama kodu;
Hocam dosyayı kaydet dediğimde uyarı veriyor ve yapılan değişiklikleri kaydetmiyor.Bu sorun çözülürse eğer, diğer sütunlar içinde aynı anda kod yazabilinirmi acaba?Yani plaka ve telefon içinde..

Deneyiniz. a b c sütunlarına giriş yapılan yasaklı varsa soruyor; kaydetmek için EVET kayıttan çıkmak için HAYIR seçilmeli.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Ekli dosyalar

• DÜZENLENDİ-YASAKLI.xlsm
    15.4 KB · Gösterim: 3
Çözüm
Merhabalar
Veri doğrulamalı örnek belki alternatif olur kontrol edersiniz

Ekli dosyalar

• ÖRNEK (2).xlsx
    11.3 KB · Gösterim: 6
Günaydın..Elinize sağlık, gerçekten mükemmel olmuş tıkıt tıkır çalışıyor.Çok teşekür ediyorum emeğiniz ve yardımınız için...

Merhabalar
Veri doğrulamalı örnek belki alternatif olur kontrol edersiniz
Günaydın.Yardım ve emeğiniz için çok teşekür ediyorum.Buda mükemmel bir alternatif olmuş.Dikkatimi çeken hiçbir VB kodu ve veri doğrulamada bir kural olmaması oldu..Yoksa benmi göremedim..Bu konularda bilgim yetersiz..Nasıl bir formül uyguladınız merak ettim..

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri