• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü bazı hücreleri gizleme

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

b.demir

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
2
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Merhabalar sayın Hocam dün boş hücreleri gizleme ile ilgili yardımcı olmuştunuz lakin bugün boş hücreleri gizle tıklıyorum lakin çalışmıyor. Yardımcı olursanız memnun olurum Bir de yeni bir satır eklemek istediğimde tamamlandı seçimini yaptığımda çalışmadı. yardımcı olabilirseniz çok memnun olacağım.

Ekli dosyalar

• mevzuat takip listesi cem bey.xlsx
    28.6 KB · Gösterim: 2
Sayın b.demir dosyanız çalışıyor dün sorduğunuz sorudan da aynı dosyayı indirebilirsiniz. Buraya yüklediğiniz dosya dün yüklediğiniz ham dosya lütfen dosyayı tekrar kontrol ediniz.
İyi çalışmalar diliyorum.

Ekli dosyalar

• mevzuat takip listesi cem bey.xlsm
    37.3 KB · Gösterim: 5
Maalesef boş satırları gizle butonuna basıyorum gizleme yapmıyor dün yapıyordu bu ham dosyayı da açtım ama olmadı maalesef. Birde yeni sütun eklediğimde tamamlandı dediğimde kırmızı uygulamıyor. Üstadım yardımcı olursanız memnun olacağım

Sayın b.demir dosyanız çalışıyor dün sorduğunuz sorudan da aynı dosyayı indirebilirsiniz. Buraya yüklediğiniz dosya dün yüklediğiniz ham dosya lütfen dosyayı tekrar kontrol ediniz.
İyi çalışmalar diliyorum.
Defalarca kontrol ettim lakin boş hücreleri gizle butonu çalışmıyor hakikaten ham dosyaya da baktım ama göster butonu çalışıyor ama gizle butonu çalışmıyor

Aynısını açıyorum boş hücreleri gizle butonuna tıklıyorum çalışmıyor. Kodları göster de gizle kodunu da göremedim. Üstadım zannederim hatalı bir işlem yaptım. Kusura bakmayın lütfen. indirip deniyorum defalarca çalışmıyor lakin. buraya eklerken dahi açtım yeniden denedim yine çalışmadı. üstadım lütfen yardımcı olursanız çok çok memnun olacağım çok çok rica ediyorum

Ekli dosyalar

• mevzuat takip listesi cem bey (3).xlsm
    37.3 KB · Gösterim: 5
Cevap verirseniz çok memnun olacağım çok ama çok rica ediyorum sanırım ben bir hatalı işlem yaptım O yüzden bir sıkıntı oluştu. Rahatsızlık verdiğim için çok üzgünüm lakin çözüm olursa çok mutlu olacağım.

Merhaba,
Koddan okuduğumkadarıyla F sütununun boş olmaması lazım G VE H sütunlarının boş olması lazım gizleme yapması için.

Satırın gizlenebilmesi için f sütununda ilgili satır dolu olmalı ve g ve h sütunları boş olmalı

Sayın Hocam ben şimdi G sütununda kaydettiğim bir dosyayla ilgili 2 satır ilgili birim seçerken 3 satır boş kalacak oradan görüş gelmemişse orasının boş kalması istendi. Aşağıda olduğu gibi 3 sattıra bilgi girdim sonraki 2 satırı o hücreleri seçip gizleyebileyim istiyorum
. Ayrıca bir sütn eklemesi yaptıımda tamamlandı dediğimde o özellik kayboluyor sadece o hücre kırmızı oluyor. verdiğim rahatsızlıktan ötürü çok çok üzgünüm. dosya göndereyi mi yardımcı olur musunuz? çok çok teşekkür ediyorum şimdiden sayın hocam

Ekli dosyalar

• 2022-11-25_16-06-30.png
    2022-11-25_16-06-30.png
    8.2 KB · Gösterim: 5
Sayın Hocam ben şimdi G sütununda kaydettiğim bir dosyayla ilgili 2 satır ilgili birim seçerken 3 satır boş kalacak oradan görüş gelmemişse orasının boş kalması istendi. Aşağıda olduğu gibi 3 sattıra bilgi girdim sonraki 2 satırı o hücreleri seçip gizleyebileyim istiyorum
. Ayrıca bir sütn eklemesi yaptıımda tamamlandı dediğimde o özellik kayboluyor sadece o hücre kırmızı oluyor. verdiğim rahatsızlıktan ötürü çok çok üzgünüm. dosya göndereyi mi yardımcı olur musunuz? çok çok teşekkür ediyorum şimdiden sayın hocam
Sayın b.demir lütfen örnek dosyanızı açıklayıcı şekilde excel olarak yüklermisiniz 9. mesajda gönderdiğim videoyu izlediniz mi farklı bir durum var mı?

Sayın hocam gördüğünüz gibi çalışmıyor ççok rica etsem bugün son bu iş ivedi olarak yardımcı olursanız memnun olacağım.

Ekli dosyalar

• mevzuat takip listesi cem bey (1 son....xlsm
    36.3 KB · Gösterim: 1
Dosyanızı güncelledim. iyi çalışmalar.
Sorun çözüldü ise konuyu kapatabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• mevzuat takip listesi cem bey (1 son....xlsm
    40.8 KB · Gösterim: 4
Çözüm
Hocam çok çok çok teşekkür ediyorum minnettarım. Gizle Göster butonu çalışıyor. Sadece yeni bir sütun eklediğim zaman renklendirme ve butonlar çalışmıyor. O konuda da yardımcı olursanız çok ama çok memnun olacağım. Destek grubu mükemmel bir uygulama olmuş sizleri tebrik ve takdir ediyorum.

Yeni bir sütun eklemek istediğimde de çalışsa uygulama sizlere minnettar olacağım ve yeniden yormayacağım sizi. Sayın hocam sizinle nasıl iletişime geçebilirim birde çok memnun olacağım.

Zira yeni sütunlar satırlar eklemem gerekecek hem sütun hem satır eklediğimde çalışırsa uygulama muhteşem olacak. desteğiniz için çok ama çok mutlu olacağım. Saygılarımı sunuyorum

Sayın b.demir dosyanızda sürekli güncelleme yapma şansımız yok kurgu oluşturulurken sizin ilk attığınız dosya örneği üzerinden oluşturuldu yani 5 satırda oluşan durumlar için çalışma yapıl bu durum farklı ise lütfen örnek dosyanızda bu örnekleri belirtin ki ona göre kod ya da formül yazı konusunda yardımcı olmaya çalışalım. iyi çalışmalar diliyorum.

Sayın b.demir dosyanızda sürekli güncelleme yapma şansımız yok kurgu oluşturulurken sizin ilk attığınız dosya örneği üzerinden oluşturuldu yani 5 satırda oluşan durumlar için çalışma yapıl bu durum farklı ise lütfen örnek dosyanızda bu örnekleri belirtin ki ona göre kod ya da formül yazı konusunda yardımcı olmaya çalışalım. iyi çalışmalar diliyorum.
Haklısınız verdiğimiz rahatsızlıktan ötürü özürlerimizi beyan eder emeğiniz için minnettar olduğumuzu bildirmek isterim.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri