• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Başka Sayafaya Gitme Yöntemleri

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

bulentkars

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
72
Excel V
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Arkadaşlar Merhaba

Makro ile başka bir sayfaya Sheets(“rapor”).Range.(“A1”).Select komutu dışında farklı bit yöntem ile yapabilir miyiz.
Örneğin raporun Vba sayfa ismi sayfa1 olarak nasıl kodu yazmam gerekiyor.
Sayfa adı rapor olan sayfanın ismi değiştirilsede gerçek sayfa adı ile bu işlemi yapmak istiyorum.
Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler

Çözüm
Sayın hocam.Dahada anlamadıysanız vba kod penceresini açabilirsiniz.Açınca sayfa adları,makrolar vs... gelir.Sayfa adına tıklayınca sayfa özellikleri gelir ve orda name olanı değiştirin.O da çıkmazsa vba kod penceresinden view yada görürüm gibi birşey olmalı onunla getirebilirsiniz.
Yazdıklarım sayfa adı değiştirmekti ilk mesajınızdaki.

Ayrıca önceden yazdığım sayfa activate kodunuda uygulayın.Bunuda yapamazsanız sayfa sekmeye sağ tıklayıp kod görüntüle var.Açılınca sağ üstten shhetsactivate gibi birşey çıkar.Onun içine yazarsınız kodları ve ı zaman kodların başına sayfa adı eklemenizede gerek kalmaz.

Dahada yapamazsanız benden bu kadar hocam çünkü zor değil.
Yoksa mesajlaşma olayı uzayıp gidecek.
Sayfaların isimleri değişse de makronun çalışmasını istiyorsanız sayfa indekslerini kullanabilirsiniz;

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Ekli dosyalar

• makro.xlsm
    30.2 KB · Gösterim: 1
Merhaba;

Benim yapmak istediğim şu;

Makro sayfa adı ile değil sayfa indeksindeki ismi ile çalışmasını istiyorum.
Aşağıda gösterdiğim örnek gibi ilgili sayfalara gidip rapor makrosunu çalıştırmasını istiyorum.

Sub Makro_Calıstır ()

Sayfa1'e git
Rapor makrosu Çalıştır

Sayfa2'ye git
Rapor makrosu Çalışsın

Sayfa3'e git
Rapor makrosu Çalışsın

End Sub

Özelliklerinden değişiyor.
Özelliklerine gidin ve değiştirin.

Yada sayfanın activate kod bölümüne makro yazarsınız hangi makro çalışacaksa.

Son düzenleme:
Özellikler den nasıl yapacağım anlayamadım

Sayın hocam.Dahada anlamadıysanız vba kod penceresini açabilirsiniz.Açınca sayfa adları,makrolar vs... gelir.Sayfa adına tıklayınca sayfa özellikleri gelir ve orda name olanı değiştirin.O da çıkmazsa vba kod penceresinden view yada görürüm gibi birşey olmalı onunla getirebilirsiniz.
Yazdıklarım sayfa adı değiştirmekti ilk mesajınızdaki.

Ayrıca önceden yazdığım sayfa activate kodunuda uygulayın.Bunuda yapamazsanız sayfa sekmeye sağ tıklayıp kod görüntüle var.Açılınca sağ üstten shhetsactivate gibi birşey çıkar.Onun içine yazarsınız kodları ve ı zaman kodların başına sayfa adı eklemenizede gerek kalmaz.

Dahada yapamazsanız benden bu kadar hocam çünkü zor değil.
Yoksa mesajlaşma olayı uzayıp gidecek.

Son düzenleme:
Çözüm
Sayın Refaz;
Detaylı bigilendirmeniz için teşekkürler. Yaptım oldu elinize sağlık.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri