• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Başka bir sayfadan, veri doğrulama ile veri çekme

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

activation

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
6
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba,

Buradaki üstadların yardımıyla bir dosya hazırlamıştık. Yine bazı konularda yardıma ihtiyaç duydum.

Karşılaştırma tablosunun alt kısmında yer alan EK HİZMETLER hücrelerinde, Ek Hizmetler sayfasında ki firmaları, veri doğrulama sistemiyle çağırabiliyorum. Ancak burada yapmak istediğim şu;

1- Firma Adı yazan kısımda açılan listede, her firmadan sadece 1 tane görünmesi,
2- Seçilen firmaya bağlı olarak, Başlangıç Tarihi alanında, sadece o firmaya ait tarihlerin listelenmesi,
3- Firmanın başlangıç tarihi seçilince, otomatik olarak Bitiş tarihininde Bitiş Tarihi kısmına yazılması,
4- Bu alanların alt kısmında ki birleştirilmiş hücrelere de, Ek Hizmetler tablosunda, seçilen Firmanın, ilgili tarihine karşılık gelen TOPLAM kısmına ait tutarın yazdırılması gerekiyor.

Bu konularda yardımcı olabilirseniz, çok memnun olurum.

Ekli dosyalar

• Karşılaştırma2.xlsx
    37.3 KB · Gösterim: 6
Çözüm
  • FİRMA YOK seçip tarih seçmeden tutar gelmemesi normal. Örneğin MEHMET seçildi ama tarihler seçilmedi. "Mehmet" firması 2 tane var. tarih bilgisi girilmeden hangisinin TOPLAM değeri gelecek ? O nedenle firma seçilecek , tarih verileri seçilecek ve bu verilere göre TOPLAM değeri gelecek.
  • Mevcut formüller veri tablosundaki son biçimlendirme olan 114. satıra kadar düzenlendi. Liste uzar ise formülleri ona göre düzenlersiniz.
Merhaba ,
  • Ek hizmetler sayfasında X ve Y sütunlarında 2 yardımcı formül var.
  • Formüller sürümünüze uyumlu işlevler ile yapıldı. 365 ya da 2021 sürümlerinin dışında çalışmaz.
  • Deneyiniz.

Ekli dosyalar

• Karşılaştırma2 V1.xlsx
    38.3 KB · Gösterim: 5
Merhaba ,
  • Ek hizmetler sayfasında X ve Y sütunlarında 2 yardımcı formül var.
  • Formüller sürümünüze uyumlu işlevler ile yapıldı. 365 ya da 2021 sürümlerinin dışında çalışmaz.
  • Deneyiniz.
Merhaba.

Ben 2019 kullanıyorum ve sizinde belirttiğiniz gibi, bende ki sürümde maalesef ki bu kısım çalışmadı.

Ayrıca, Ek Hizmetler tablosunda, yeni bir müşteri satırı kaydettiğimde, X ve Y sütunlarında ki kodlamalarda #AD hatasına dönüştü. (belki 2019 sürümünden dolayı da olmuş olabilir. bilemedim)

Belki ben belirtmediğim içinde bu gözden kaçmış olabilir. Ek Hizmetler tablosuna, n adet yeni müşteri ve her müşteri için farklı tarihlere ek hizmetler kaydı yapabilmemiz gerekiyor.

Karşılaştırma tablosunda ki Veri Doğrulama kısmında da, eklediğimiz her müşterilere ait bilgilerin gelmesi gerekiyor.

mevcutta yazmış olduğunu kodun, yukarıda yazmış olduğum özellik olacak şekilde, 2016 veya 2019 da çalışır hale gelmesi mümkün mü acaba?

2019 kullanıyorsanız profilinizde neden 2021 var ? Ben o bilgiye göre düzenleme yapmıştım.
Sizin versiyona uygun çözüm diğer katılımcılar tarafından paylaşılacaktır.
Kolay gelsin.

Sayın activation
Lütfen üye olurken kullanmış olduğunuz Excel versiyonunuzu net bir şekilde belirtin.
Verilen çözümler sizin profilinizde belirtilen versiyonlara göre belirleniyor.

İyi Forumlar.

Uyarınız için teşekkür ederim. Haklısınız, hata benim yanlış seçim yapmamdan kaynaklanmış. profilimde ki Excel versiyonunu düzelttim.

Bir deneme daha. Sizin sürüme uygun olmalı. Kontrol edersiniz.

Ekli dosyalar

• Karşılaştırma2 V2.xlsx
    41.4 KB · Gösterim: 3
Bir deneme daha. Sizin sürüme uygun olmalı. Kontrol edersiniz.
Merhaba,

yardımınız için teşekkür ederim.

Ancak sanırım kod ile alakalı tam anlayamadım ama;

Karşılaştırma tablosunda, Firma Yok tanımlamalasını seçtiğim zaman, alt kısımda ki tutar alanına herhangi bir değer gelmiyor. (Burada, Ek Hizmetler alanında tarih kısmını doldurunca, tutar alanına değer yansıdı)

Ek hizmetler sayfasına yeni bir kayıt yaptığım zaman, karşılaştırma tablosundaki veri doğrulama alanında, yeni eklediğim firmalar gelmiyor.

Yeni firmalarında, Karşılaştırma sayfasına yansımasını sağlatabilirseniz, muhtemelen sorunumuz çözülmüş olur.

desteklerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim

• FİRMA YOK seçip tarih seçmeden tutar gelmemesi normal. Örneğin MEHMET seçildi ama tarihler seçilmedi. "Mehmet" firması 2 tane var. tarih bilgisi girilmeden hangisinin TOPLAM değeri gelecek ? O nedenle firma seçilecek , tarih verileri seçilecek ve bu verilere göre TOPLAM değeri gelecek.
  • Mevcut formüller veri tablosundaki son biçimlendirme olan 114. satıra kadar düzenlendi. Liste uzar ise formülleri ona göre düzenlersiniz.

Ekli dosyalar

• Karşılaştırma2 V3.xlsx
    42.4 KB · Gösterim: 5
Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri