Çözüldü Başka bir excelden makro yardımıyla işlem yaptırmak hk.

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

salanar

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
59
Excel Versiyonu
Office 2007 TR
Konuyu Başlatan
Ekte yüklediğim excel dosyasının içindeki YapilanIslerListesi adlı sayfadaki sarı alan işlemlerini dışardan bir excel içinde makro ile hesaplatmak istiyorum.

Hesaplayici.xlsx diye bir excel dosyamın içinde makro butonuna bastığımda... C:/dosyalar/ klasörü içersindeki excellerin YapilanIslerListesi adlı sayfasında işlem yapıp kaydedicek.

Bu işlemler YapilanIslerListesi sayfasında Ek'teki resimde gösterdiğim işlemler. Sonuçlar ise p7 hücresinden itibaren yazılacak resimde gösterdiğim gibi.. Umarım yardımcı olan çıkar..

Ekli dosyalar

• Yapilanİşler.xlsm
    64.6 KB · Gösterim: 7
  • Adsız.png
    Adsız.png
    6.2 KB · Gösterim: 9
Çözüm
Yapılanişler1.2.3.4 kitaplarını C de DOSYALAR klasörü açarak onun içine atın.( C:\DOSYALAR) Hesaplayıcı dosyasını istediğiniz yere koyun Hesaplayıcının içindeki butona basıp açılan dosyadan kitapları seçiyorsunuz işlem yapılıyor ..(Sizin gönderdiğiniz Yapılan işler dosyasında çok bağlantılar olduğundan sürekli hata verdi ben de onun benzeri olan yapılan işler kitabını yaptım siz kendinize uyarlarsınız.)

Artemis

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
334
Excel Versiyonu
Office 2013 TR
Yapılanişler1.2.3.4 kitaplarını C de DOSYALAR klasörü açarak onun içine atın.( C:\DOSYALAR) Hesaplayıcı dosyasını istediğiniz yere koyun Hesaplayıcının içindeki butona basıp açılan dosyadan kitapları seçiyorsunuz işlem yapılıyor ..(Sizin gönderdiğiniz Yapılan işler dosyasında çok bağlantılar olduğundan sürekli hata verdi ben de onun benzeri olan yapılan işler kitabını yaptım siz kendinize uyarlarsınız.)

Ekli dosyalar

• Yapılanişler1.xlsx
    11.1 KB · Gösterim: 6
  • Yapılanişler2.xlsx
    11.1 KB · Gösterim: 5
  • Yapılanişler3.xlsx
  • Yapılanişler4.xlsx
  • Hesaplayıcı 2.xlsm
    24.3 KB · Gösterim: 7
Çözüm