• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Barkod Okuyucu ile İstediğimiz Hücreye veri Girişi.

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

bayram çoban

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
3
Excel V
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Merhabalar elimde bir barkod okuyucu var ve ben bu barkod okuyucu ile hazırladığım formun C4 hücresine ilk girişin yapılmasını ardından C5 hücresine geçiş yapmasını ve bu iki satırdan başka bir yere de yazma işlemi yapmamasını istiyorum. Makrosu ile ilgili yardım edebilirseniz çok sevinirim.

Çözüm
Merhaba.

Barkod okuyucu klavye görevi görmektedir. Bir barkod okuttuğunuzda sanki klavye tuşlarına basıyormuşsunuz gibi işlem yapar ve en son Entere basar.

Eğer barkod okuyucu ile okuttuğumda hangi hücre seçili olursa olsun ilk önce C4 'e ve ardından C5'e yazsın derseniz şunu demiş olursunuz; klavye ile yazı yazdığımda hangi hücre seçili olursa olsun ilk önce C4 ve ardından C5'e yazsın.
Bu mümkün ama mantıklı değil eğer bu yapılırsa başka hiçbir hücreye hiçbir şey yazamazsınız.

Eğer ilk okutmada kendiniz C4'ü seçip okutursanız bu mantıklı olabilir ve buna göre kod yazılabilir.

Şöyle ki:
C4 hücresi seçili iken barkod okutursanız ardından entere basacağı için zaten C5 seçili olur.
Aşağıdaki kod C5'de bir değişiklik yaptığınızda C4'ü...
Formda C4 / C5 hücresi nasıl oluyor? Kullanıcı formu mu hazırladınız Excelde bir şablon mu tasarladınız?

Formda C4 / C5 hücresi nasıl oluyor? Kullanıcı formu mu hazırladınız Excelde bir şablon mu tasarladınız?
Motor şase noları için excelde bir şablon hazırladım, şase no ve birde engine no var formda bu alanlar C4 ve C5 hücrelerine denk düşüyor bu nedenle barkod ile şase no etiketini ilk okutmamda direkt C4 hücresine düşmesi ve ardından C5 e geçmesi lazım ve sadece bu iki hücre aralığında çalışacak.

Merhaba.

Barkod okuyucu klavye görevi görmektedir. Bir barkod okuttuğunuzda sanki klavye tuşlarına basıyormuşsunuz gibi işlem yapar ve en son Entere basar.

Eğer barkod okuyucu ile okuttuğumda hangi hücre seçili olursa olsun ilk önce C4 'e ve ardından C5'e yazsın derseniz şunu demiş olursunuz; klavye ile yazı yazdığımda hangi hücre seçili olursa olsun ilk önce C4 ve ardından C5'e yazsın.
Bu mümkün ama mantıklı değil eğer bu yapılırsa başka hiçbir hücreye hiçbir şey yazamazsınız.

Eğer ilk okutmada kendiniz C4'ü seçip okutursanız bu mantıklı olabilir ve buna göre kod yazılabilir.

Şöyle ki:
C4 hücresi seçili iken barkod okutursanız ardından entere basacağı için zaten C5 seçili olur.
Aşağıdaki kod C5'de bir değişiklik yaptığınızda C4'ü seçer.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Çözüm
Deneyiniz. Kodu şablon sayfasının modülüne yapıştırınız

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Selamlar istediğim şey oldu değerli destekleriniz için çok teşekkür ederim verdiğiniz destek gereçekten çok kıymetli

Merhaba.

Şöyle ki:
Aşağıdaki kod C5'de bir değişiklik yaptığınızda C4'ü seçer.

Kod:
Merhaba Alpi ben motor için bir kalite formu hazırladım bu forma muhakkak şase ve engine no girilmesi gerekiyor motor üzerindeki barkodları okuttuğu zaman excel bu barkodları otomatik olarak c4 ve ardında da c5 hücresine yazmalı bunu operatör insiyatifine bırakmak istemedim amacım mümkün olduğunca sağlıklı veri girişi sağlayabilmek sizinde emekleriniz için çok teşekkür ederim tüm destekleriniz çok kıymetli

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri