• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Bağlantılı resim görüntülenemiyor..." hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Feylosof

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
130
Excel V
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
Selamun Aleyküm

Aşağıdaki Kod istediğim gibi resmi satır ve sütuna getiriyor. Ancak Dosyayı kapatıp tekrar açtığımda resim gözükmüyor ve "Bağlantılı resim görüntülenemiyor..." hatası veriyor. Kodu nasıl revize etmeliyiz ki yüklenen fotoğraf kalıcı hale gelsin.
iyi çalışmalar...

CSS:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Çözüm
Ekteki dosyayı dener misiniz?
Bu dosyanın bulunduğu yere Resimler adında bir klasör açıp,
tüm resimleri kayıtta kullandığınız kişi adı şekliyle yeniden adlandırın ve Yok.jpg
dosyası ile birlikte jpg formatında Resimler klasörüne atın.
Selamun Aleyküm

Aşağıdaki Kod istediğim gibi resmi satır ve sütuna getiriyor. Ancak Dosyayı kapatıp tekrar açtığımda resim gözükmüyor ve "Bağlantılı resim görüntülenemiyor..." hatası veriyor. Kodu nasıl revize etmeliyiz ki yüklenen fotoğraf kalıcı hale gelsin.
iyi çalışmalar...

CSS:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Peki resim dosyanız duruyormu klasörde?

Sayın @askan maalesef istediğim sonucu vermedi. Yine de çok teşekkür ederim.

Örnek dosyanızı ekler misiniz.
yer = ThisWorkbook.Path & "\Resimler\" & "\" & Range("J" & ActiveCell) & ".jpg" kısmında hata var.

Sayın @askm dosyam büyük ve1000 civarında öğrenci özel bilgilerinden oluştuğu için ekleyemedim.

Merhaba dosyamda diğer tüm bilgileri ve detayları kaldırdım sadece üzerinde listbox ve image nesnesi biraktım bu haliyle dosyayı ekliyorum.
Resimler klasörünü ekleyemedim RAR dosyasına izin vermedi.

Ekli dosyalar

• Feylosof.xlsm
    162.4 KB · Gösterim: 5
Bu satırı:
Kod:

Bu şekilde değiştirip dener misiniz.
Kod:

Ayrıca bu satırın sonucunda ...Resimler\\xx.jpg gibi bir yol oluşur ki bu yol şekli hatalıdır.
Kod:

Çalışan bir dosya olmadan istediğinizi yapmak zor.

Ekteki dosyayı dener misiniz?
Bu dosyanın bulunduğu yere Resimler adında bir klasör açıp,
tüm resimleri kayıtta kullandığınız kişi adı şekliyle yeniden adlandırın ve Yok.jpg
dosyası ile birlikte jpg formatında Resimler klasörüne atın.

Ekli dosyalar

• Feylosof.xlsm
    34.8 KB · Gösterim: 14
  • Yok.jpg
    Yok.jpg
    2.3 KB · Gösterim: 7
Çözüm
#12 nolu mesajdaki dosyayı yeniledim.
Tekrar indirin.
Resimler klasörü içine Yok.jpg dosyası ekleyin.

Sayın @Balta çok teşekkür ederim. Bu soruya cevap bulamayacağız derken bir arşive sahip olduk.

Aynı isimde birden fazla kişi olursa hata olacaktır.
Bunun için benzersiz bir kriter üzerinden işlem yapılmalıdır.
TC No veya öğrenci no gibi.
kodlar da buna göre düzenlenmeli tabiki.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri