• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü B Sütununda Biçimlendirme Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

VeliDemir

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
1
Excel V
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba. Öncellikle bu hizmetinizden ötürü sizlere teşekkür ederim.

Pardus İşletim Sisteminde Libre Office Türkçe programıyla bir excel dosyası oluşturdum. Bu excel dosyasının B2 hücresinden B500 hücresine kadar B sütununa internetten tarihleri kopyaladığımda, bu hücrelerin biçimi metin oluyor. Bu hücrelerin metin biçimini tarih biçimine çevirdiğimde ise her tarihin önünde ' karakteri oluyor. Bu hücrelerdeki ' karakterini ortadan kaldırarak onları metin biçiminden tarih biçimine çeviren bir makro programını sizlerden rica ediyorum.

Ekli dosyalar

• Ödeme Cizelgesi.xlsx
    14.7 KB · Gösterim: 7
Çözüm
Merhaba.
Herhangi bir hücreye 1 yazıp o hücreyi kopyalayın.
Tarih yazan kolonu seçip, Sağ tıklatıp, Özel yapıştır seçin, İşlem kısmında bulunan Çarp işaretleyip Tamam basın.
Şimdi Biçimlendirme kısmından Tarih seçip tarihe dönüştürebilirsiniz.
Merhaba.
Tarih yazan kolonu seçip, Sağ tıklatıp, Özel yapıştır seçin, İşlem kısmında bulunan Çarp işaretleyip Tamam basın.

Çözüm
Merhaba.
Maalesef, bu işe yaramadı.

B sütununun tamamını seçin. Ctrl ve H tuşuna basın. Karşınıza Bul ve Değiştir iletişim penceresi gelecek. Aranan değere ve Yeni Değer'e (her ikisine de) . (nokta) koyun. Tümünü Değiştir deyin. O kadar. Kolay gelsin.

Sorun halloldu. Yardımınızdan ötürü teşekkür ederim.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri