Çözüldü ayrı exceldeki sayfaları tek excelde sayfa sayfa nasıl birleştiririz.

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

alicox

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
17
Excel Versiyonu
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
Ofis 2010 kullanıyorum. 2 ve daha fazla ayrı exceldeki sayfaları tek excelde sayfa sayfa nasıl birleştiririz.

Çözüm
Merhaba bu işlemi Sn. siyar0044 ünde belirttiği gibi Power Query ile de yapabilirsiniz.. Birden fazla çalışma kitabınız var ise ve her çalışma kitabının içinde de birden çok sayfa var ise aşağıdaki VBA kodu ile tüm sayfaları tek çalışma kitabında ayrı sayfalarda birleştirebilirsiniz.

C#:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

alicox

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
17
Excel Versiyonu
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
örnek travers, sehim, ağırlık, vs gibi excellerim var bunları bir excelde sayfa sayfa nasıl toplayabilirim

VetExc

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1,438
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Merhaba bu işlemi Sn. siyar0044 ünde belirttiği gibi Power Query ile de yapabilirsiniz.. Birden fazla çalışma kitabınız var ise ve her çalışma kitabının içinde de birden çok sayfa var ise aşağıdaki VBA kodu ile tüm sayfaları tek çalışma kitabında ayrı sayfalarda birleştirebilirsiniz.

C#:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Çözüm

alicox

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
17
Excel Versiyonu
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan

C#:
İlk önce size teşekkür etmek istiyorum.

Yeni bir excel (excel 2010) açtım kodu çalıştırdım, 3 adet excelim vardı, bu excelleri yeni excel içine kod yerleştirdi, hatta bir excelimin içinde 3 sayfa vardı bu 3 sayfayı da getirdi, diğerlerinde 1 er sayfa vardı.

İşlem sonunda “run-time error’1004’: Method’Open’ of object ‘Workbooks’ failed hatası verdi

Debug dediğimde “Set wbSource = Workbooks.Open(MyPath & "\" & MyFile)” sarı renk ile işaretledi

Yeni exceli kaydettim. Ama istediğim excelleri tek excelde toplamış oldum.

Yukarıda bahsettiği hatayı da düzeltebilirsek memnun olur, Saygılar sunarım

VetExc

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1,438
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
İlk önce size teşekkür etmek istiyorum.

İşlem sonunda “run-time error’1004’: Method’Open’ of object ‘Workbooks’ failed hatası verdi

Debug dediğimde “Set wbSource = Workbooks.Open(MyPath & "\" & MyFile)” sarı renk ile işaretledi

Yeni exceli kaydettim. Ama istediğim excelleri tek excelde toplamış oldum.

Yukarıda bahsettiği hatayı da düzeltebilirsek memnun olur, Saygılar sunarım

Rica ederim. Ben boş yeni bir excel açtım.. başka tüm excelleri kapattım.. kodu yeni boş excelde denedim hiçbir hata almadım.. muhtemelen siz birleştirmek istediğiniz excellerde kodu denmişsinizdir. Yada birleştirmek istediğiniz exceller açıktır ondan hatayı almışsınızdır diye düşünüyorum.. EĞER bu ihtimallerden kaynaklanmıyorsa forumda diğer üstadlardan alteenatif çözüm önerileri gelebilir.. iyi çalışmalar..

NOT: Yeni oluşturduğunuz BOŞ excel çalışma kitabı ile diğer bitleştireceğiniz excel çalışma kitapları aynı isimde olmamalıdır. Biliyorsunuz ki 2 tane aynı isimde excel dosyası açılmaz.

alicox

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
17
Excel Versiyonu
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
Rica ederim. Ben boş yeni bir excel açtım.. başka tüm excelleri kapattım.. kodu yeni boş excelde denedim hiçbir hata almadım.. muhtemelen siz birleştirmek istediğiniz excellerde kodu denmişsinizdir. Yada birleştirmek istediğiniz exceller açıktır ondan hatayı almışsınızdır diye düşünüyorum.. EĞER bu ihtimallerden kaynaklanmıyorsa forumda diğer üstadlardan alteenatif çözüm önerileri gelebilir.. iyi çalışmalar..

NOT: Yeni oluşturduğunuz BOŞ excel çalışma kitabı ile diğer bitleştireceğiniz excel çalışma kitapları aynı isimde olmamalıdır. Biliyorsunuz ki 2 tane aynı isimde excel dosyası açılmaz.
Bende boş excel açtım, başka exceller kapalıydı, kodu yeni açtığım excele yazdım kod çalıştı ve exceller tek tek boş excele geldi, ancak gelen exceller bağlantılı geldi, bağlantılarını kestiğimde makro olanları çalıştıramadım. Makrolar gelmemişti. Sonuç olarak elinize sağlık işimize yarayan bir çalışma oldu

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar