• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Aynı verilere sahip hücrelerin grup olarak dolgu rengi değiştirilmesi.

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

apeks64

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
10
Excel V
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
Arkadaşlar eklediğim dosyada "c" sütununda bulunan verilerden birbirinin aynı olanları gruplamak istiyorum . Yani bunları rahatça görebilmek için " a" sütunundan "o" sütununa kadar aynı dolgu rengine sahip olmasını istiyorum. Örnek olması açısından iki grubu manuel olarak renklendiriyorum. Bu koşullu biçimlendirme ya da başka bir şekilde yapılabilir mi?

Ekli dosyalar

• MAYIS_EKSİK_LİSTESİ.xlsm
    118.7 KB · Gösterim: 4
merhabalar
c sutununu seçip Koşullu biçimlendir / yeni biçimlendirme kuralı / yanlızca benzersiz veya yinelenenleri biçimlendir / yinelenen / biçim rengi

deneyebilirmisiniz

hocam oldu çok teşekkür ederim. peki bunu sadece c sütunu değil de o sütununa kadar renkendirecek şekilde yapabilir miyiz (y) :giggle:

Koşullu biçimlendirme yerine makro kullanıldı.

Ekli dosyalar

• MAYIS_EKSİK_LİSTESİ.xlsm
    110.3 KB · Gösterim: 9
Çözüm
Ellerinize sağlık hocam çok teşekkürler. Çok güzel olmuş. bir üst mesajda cevap veren siyar0044 hocama da ilgisinden dolayı ayrıca teşekkür ederim. Selametle...

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri