• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Aynı tarihteki verilerin karşısındaki verileri tek hücreye getirme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

ASLAN7410

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
90
Excel V
Office 2021 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba.

Ekte gönderdiğim excel dosyamın D sütununda isimler mevcut E sütununda da tarihler mevcut.

Yapmak istediğim J17-K17-L17.... hücrelerinde tarihler mevcut, bu tarihlere göre E sütunundaki tarihlerin karşısındaki D sütunundaki isimleri aynı hücreye getirmek istiyorum.

Örneğin J17 hücresinde 22.02.2023 tarihi var, bu tarih E sütununda da bulunuyor, bu tarihle aynı olanların karşısındaki Mehmet, Kemal, Hacı isimlerini J18 hücresine getirmek istiyorum. İndis kaçıncı formülünü kullandığımda sadece ilk veriyi getiriyor. (=İNDİS($D$3:$D$16;KAÇINCI(J17;$E$3:$E$16;0);0))

Böyle bir şey yapılabilr mi?
Yardımıcı olur musunuz?

Ekli dosyalar

• Örnek.xlsx
    8.9 KB · Gösterim: 9
Çözüm
Merhaba Sn. Alicimri nin de dediği gibi yeni ofis versiyonlarında metinbirleştir-filtre işlevleriyle şöyle yapılabilir. Sanırım daha eski versiyonlarda makrolu çözüm aramanız gerekir.. J18 hücresine yazıp sağa sürükleyiniz.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Beni 2013 kullanıyorum o yüzden deneyemedim, sizinki Office 2021 TR kullandığınıza göre, iki aşamada, önce Filtre daha sonra Metinbirleştir fonksiyonları ile yapabilirsiniz.

Sayın Ali Bey, forum ayarlarından sadece bir tane office seçebildiğim için office 2021 oluyor, başka bilgiyarımda office 2013 TR yüklü, o şekilde bir örnek gönderebilir misiniz?

Sayın Mdemir63 Bey, ilginiz için teşükkürler, pivot olarak istemiyorum.

Merhaba Sn. Alicimri nin de dediği gibi yeni ofis versiyonlarında metinbirleştir-filtre işlevleriyle şöyle yapılabilir. Sanırım daha eski versiyonlarda makrolu çözüm aramanız gerekir.. J18 hücresine yazıp sağa sürükleyiniz.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Çözüm
Sayın VetExc , ellerinize sağlık valla süper oldu uzun bir zamandır böyle bir şey arıyordum, ama bir türlü yapamıyordum.

Çok teşekkür ediyorum. Hayırlı günler diliyorum.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri