• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Aynı tarih aralığında aynı kişiye görev atanmamasını nasıl yapabilirim

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

jemil1997

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Belirtilen bir tarih aralığında atanan kişinin aynı tarihte başka işe atanmamasını nasıl çözerim acaba ?

Ekli dosyalar

• Proje süreç takibi.xlsx
    33.1 KB · Gösterim: 4
Çözüm
yine F sütununa ekleme yaptım yalnız tam istediğiniz gibi olmadı yinede alternatif olarak iş göreceğini düşünüyorum. (Yanlış kişiyi seçtiğinizi fark edebiliyorsunuz en azından)
F sütununa yeni bir başlık açtım 1 den büyük olunca tarihlerde çakışma var anlamına geliyor

Ekli dosyalar

• Proje süreç takibi.xlsx
    34.9 KB · Gösterim: 2
Aslında kişiler sekmesinden kişinin azalmasını sağlayabilir miyiz?
abi kişiler diye bir sekme yok excelde ayrıca kişilerin azalması olarak excelde nerenin azalmasını istiyorsun ve nasıl azalsın sayı olarak mı satır mı silinsin :ROFLMAO: şimdi şöyle düşün sen ankarada yaşıyosun ve ben ankaraya daha önce hiç gelmemiş bir insanım bana kızılaya git dediğin zaman ben kızılay neresi bilmiyorum sen bir ankaralı olarak bana kızılayın yerini tarif etmen lazım ve nasıl gideceğimide aynı zamanda söylemen gerekiyor. Burdaki ankara örneği senin excelin ben senin exceline şuan yabancıyım :)

abi kişiler diye bir sekme yok excelde ayrıca kişilerin azalması olarak excelde nerenin azalmasını istiyorsun ve nasıl azalsın sayı olarak mı satır mı silinsin :ROFLMAO: şimdi şöyle düşün sen ankarada yaşıyosun ve ben ankaraya daha önce hiç gelmemiş bir insanım bana kızılaya git dediğin zaman ben kızılay neresi bilmiyorum sen bir ankaralı olarak bana kızılayın yerini tarif etmen lazım ve nasıl gideceğimide aynı zamanda söylemen gerekiyor. Burdaki ankara örneği senin excelin ben senin exceline şuan yabancıyım :)
Haklısın gerçekten ekipte kişiler sekmesi var ordaki kişilere göre kişileri seçiyorum eğer biz tarih aralığında A kişisine bir görev atarsam aynı tarihte A kişisine başka görev atamamam gerekiyor yani tarihi seçtiğimde kişiyi görmemeyi yapmaya çalışıyorum🙂

yine F sütununa ekleme yaptım yalnız tam istediğiniz gibi olmadı yinede alternatif olarak iş göreceğini düşünüyorum. (Yanlış kişiyi seçtiğinizi fark edebiliyorsunuz en azından)

Ekli dosyalar

• Proje süreç takibi 2.xlsx
    34.9 KB · Gösterim: 6
Çözüm
Acaba takvim gibi birşeye atama yapılır mı böyle bir şey geldi aklıma

Çok teşekkür ederim böyle bişey güzel oldu. Emeğinize sağlık

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri