• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Aynı Şirket İsimlerine Ait Fiyat Verilerini Sıralı Bir Şekilde Ana Tablodan Çekmek

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

fatihturan

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
0
Excel V
Office 2021 EN
Konuyu Başlatan
Merhaba,

Eklemiş olduğum excel dosyasında göreceğiniz üzere Makro LTD sayfasında SumProduct formülü kullandım. Fakat yapmak istediğim bir firmaya ait fiyatların toplamını tek satırda getirmek değil. Makro LTD'nin "Malzeme Harcamaları" sayfasındaki verilerinin sıraları bir şekilde "Makro LTD" sayfasına gelmesini istiyorum.

Örnek: TRY 14
TRY 4.50
Malzeme Harcamaları tablomda farklı tarihlerde aynı firma isimlerinde birçok kayıt bulunmakta fakat her seferinde SUM formülü ile sütun aralığını belirleyip toplamak zorunda kalıyorum. Bu durumu kolaylaştırmak için bir formül arayışındayım. Malzeme Harcamaları sayfasına girdiğim verileri otomatik olarak ilgili firmaların sayfalarına getirmenin bir yolu var mı?

Şimdiden Teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• Fiyat Sıralama Formülü.xlsx
    15.6 KB · Gösterim: 9
İstediğiniz filtreleme değil mi ? versiyonunuz 2021 ise deneyin:

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri