• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü aynı kodlu ürünün farklı bölmelerdeki sayısını bulma formülü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

nunu446

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
23
Excel V
Office 2019 EN
Konuyu Başlatan
Merhaba, aynı kodlu ürünün farklı bölmelerde yazılmış ve bunu ben ayrı olarak toplamak istiyorum, ama yapamadım, yardım ederseniz minnetdar olurum. Kırmızı ile işarelediğim işler sarı dolğulu farklı bölmelerde. Kodu yazıb toplayınca ikisini de topluyor, bunu bölme adına göre toplamak mümkün mü?

Ekli dosyalar

• 02-1.xlsx
    12.5 KB · Gösterim: 5
Formülüm şu:
G1:H1 - sayfa adlarını yazıyorum;
B1:B200000 - sayfada kodun olduğu sütun;
B4 - aramak istediğim kodun hücresi;
E1:E200000 - sayfada kodun sayısı olduğu sütun.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Verileriniz sayfada bu işlem için uygun bir durumda değil. DÜZENLE butonuna basın sonra istediğiniz kriterlere uygun formülü girin

Ekli dosyalar

• DÜZENLENDİ-02-1.xlsm
    21.8 KB · Gösterim: 2
Ama şöyle bir sorunum varki, sayfa sayısı 1 değil, 1-den fazla sayfada bu veriler var ve hepsini birinde toplamalıyım.

Ama şöyle bir sorunum varki, sayfa sayısı 1 değil, 1-den fazla sayfada bu veriler var ve hepsini birinde toplamalıyım.
Dosya şu. Ayni kodlu işin farklı bölmede sayısı var ve 3 tane sayfada.

Ekli dosyalar

• 02-1 (2).xlsx
    58 KB · Gösterim: 2
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri