Çözüldü Aynı hücredeki rakamlardan olmayanları bulup sıralama.

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

dorotheos0

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
0
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Herkese merhaba,

Aranıza yeni katılan acemi bir excel kullanıcısı olarak cevap aradığım ancak bir türlü cevabını bulamadığım bir sorum var.

Örnek olarak bir hücremde 75718 sayım var. Ben bu sayıda olmayan rakamları farklı bir hücreye geçirip küçükten büyüğe sıralamak istiyorum.

75718 sayısı için örnek verecek olursak 0-2-3-4-6-9 şeklinde farklı bir hücreye yazmak istiyorum. Bazı formülleri denedim ancak beceremedim.

Değerli hocalarımdan bir kardeşiniz olarak yardım bekliyorum. Şimdiden herkese teşekkür ederim.

Çözüm
Merhaba 75718 sayının A1 de yazılı olduğunuz varsayıyorum..Office 365 versiyonuna sahip olduğunuzu belirttiğiniz için herhangi bir hücreye aşağıdaki formülü yazınız.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

VetExc

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1,413
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Merhaba 75718 sayının A1 de yazılı olduğunuz varsayıyorum..Office 365 versiyonuna sahip olduğunuzu belirttiğiniz için herhangi bir hücreye aşağıdaki formülü yazınız.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Çözüm

İbrahim Görgülü

Moderatör
Yönetici
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
839
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Sayın dorotheos0 VetExc hocamın müsaadeleriyle örnek macrolu çözüm dosyanız ektedir.
Kolay gelsin.

Ekli dosyalar

• Eksik Sayılar.xlsm
    16.7 KB · Gösterim: 1
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar