• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Aynı Hücreye 1den Fazla Kod Yazılması

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

vernel

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
124
Excel V
Office 2013 TR
Konuyu Başlatan
Merhabalar, aynı hücreye 1den fazla kod yazılınca, her bir kodun ayrı ayrı uygunluğu denetlenebilir mi !

Ekli dosyalar

• PRODUCT.xlsm
    23.1 KB · Gösterim: 2
  • COUNTRY.jpg
    COUNTRY.jpg
    63.6 KB · Gösterim: 4
Tabii ki denetlenebilir. Tam olarak yapmak istediğiniz nedir?

Tabii ki denetlenebilir. Tam olarak yapmak istediğiniz nedir?
Teşekkürler. Resimdeki sarı renkli alana CONTRY sayfası A sütununda yazılı olan kodlar yazılabilsin, CONTRY sayfası A sütununda yazılı olmayan kodlar kabul edilmesin.

İstediğiniz şey için yapılmış hazır formül vs. yok. Bunu veri doğrulama ile yapamayız ancak bir makro yazılarak SALES sayfasında B sütununa veri girişi yapıldığında içindeki kodlar COUNTRY sayfasında aranıp hatalı olanlar mesaj olarak gösterilebilir.

İstediğiniz şey için yapılmış hazır formül vs. yok. Bunu veri doğrulama ile yapamayız ancak bir makro yazılarak SALES sayfasında B sütununa veri girişi yapıldığında içindeki kodlar COUNTRY sayfasında aranıp hatalı olanlar mesaj olarak gösterilebilir.
Teşekkürler ubak. Bu çözüm uygun. Bu kod konusunda yardımcı olur musunuz

Ekli dosyalar

• PRODUCT.xlsm
    21.3 KB · Gösterim: 4
Çözüm
Rica ederim. Birden fazla hücreye veri girişi yapma ihtimaline karşılık (Mesela başka alandan kodlarınızı kopyalayıp b2:b10 aralığına yapıştırdığınızda) her hücreyi kontrol ettirdim. Hata olanların adreslerini ve hatalı olan kodları Mesajda belirttim. Güle güle kullanınız.

Rica ederim. Birden fazla hücreye veri girişi yapma ihtimaline karşılık (Mesela başka alandan kodlarınızı kopyalayıp b2:b10 aralığına yapıştırdığınızda) her hücreyi kontrol ettirdim. Hata olanların adreslerini ve hatalı olan kodları Mesajda belirttim. Güle güle kullanınız.
Çok çok teşekkür ediyorum, aklınıza sağlık ubak

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri