• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Aynı dosya uzantısındaki excellerden veri alma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

seng

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
91
Excel V
Office 2013 EN
Konuyu Başlatan
Arkadaşlar herkese selamlar,

Benim ekte paylastıgım bir excelim var ( proje ihtiyacları isimli ) bu excele aynı dosya uzantısında bulunan tüm dosyaların( 1,2 olarak verilen exceller gibi ama tabi sayısı cok) aynı hucre fakat farklı satır olabilir degerlerını ana excelıme ( proje ihtiyacları exceline) getırmesını ıstıyorum. Makro ile bunu nasıl yapabilirim. Şimdiden herkese teşekkürler, iyi çalışmalar..
Ana excel : proje ihtiyacları || diğer uzantıdakı exceller 1 ve 2 nolu excel
Ana exceldeki B2 Hücresine ( B3,B4 olarak devam edecek) dosya uzantısındaki diğer excellerden A8 hücresini ( a9,a10 kac tane yazılıysa ) alacak
Ana exceldeki A2 Hücresine ( a3,a4 olarak devam edecek) dosya uzantısındaki diğer excellerden B2 hücresini ( 1 değer oldugu ıcın kac tane b satırı olustuysa o kadar deger yazsın) alacak

Örnek olarak 4 hammadde ve talep_pyp yazılmıstır proje ıhtıyacları excelıne..

Ekli dosyalar

• 1.xlsm
    24.7 KB · Gösterim: 3
  • 2.xlsm
    32.1 KB · Gösterim: 3
  • Proje ihtiyaçları.xlsx
    9.7 KB · Gösterim: 2
Dosyanız ektedir.
Not: Tüm dosyalarınız aynı klasörde olmalı ve farklı xlsm dosyası bulunmamalı.

Ekli dosyalar

• Proje ihtiyaçları.xlsm
    18.8 KB · Gösterim: 2
Hocam cok cok teşekkür ederim, koda aşğıdaki seyleri nasıl ekleyebilirim? (İki hücreyi aldıktan sonra asagıdaki bilgileride)

Ana exceldeki C2 ve D2 Hücresine ( C3,C4,D3,D4 olarak devam edecek) dosya uzantısındaki diğer excellerden D8 VE E8 hücresini alacak
Ana exceldeki F2,G2,H2 Hücresine dosya uzantısındaki diğer excellerden ı,j,k hücresini alacak
Ana exceldeki I2,J2 Hücresine dosya uzantısındaki diğer excellerden M,N hücresini alacak
Ana exceldeki K2 Hücresine dosya uzantısındaki diğer excellerden P hücresini alacak
Ana exceldeki L2 Hücresine dosya uzantısındaki diğer excellerden R hücresini alacak
Ana exceldeki M2 Hücresine Dosya uzantısındaki diğer excellerden K1 hücresini ( 1 değer oldugu ıcın kac tane b satırı olustuysa o kadar deger yazsın) alacak
Ana exceldeki N2 Hücresine ( a3,a4 olarak devam edecek) dosya uzantısındaki diğer excellerden K2 hücresini ( 1 değer oldugu ıcın kac tane b satırı olustuysa o kadar deger yazsın) alacak

Ekli dosyalar

• Proje ihtiyaçları.xlsm
    21.7 KB · Gösterim: 1
  • 2.xlsm
    32.1 KB · Gösterim: 1
  • 1.xlsm
    25.4 KB · Gösterim: 2
Module1'deki kodu silip, aşağıdaki gibi değiştiriniz.
Not:Tüm dosyalar aynı klasörde olmalı,yardımcı dosyalar xlsm formatında olmalı.

PHP:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Son düzenleme:
Çözüm
Hocam kod calıstı ancak dosya ısımlerı 1 2 seklınde degıl normalde degısken ısımlerı var ve 2 adet degıl cok fazla, onun ıcın kural mı tanımlı acaba?

2 den fazla dosya olunca onları acmadı hocam.

#4 nolu mesajdaki kodu yeniledim. Tekrar deneyiniz.

0 adet dosyadan verı aldı dıyor hocam. Aldıgı dosyaların ısmı 1000089-89 gibi formatta hocam bundan kaynaklı mı acaba ?

#4 nolu mesajdaki kodu yeniledim. Tekrar deneyiniz.

Hocam oldu emegınıze saglık cok tesekkur ederım, Allah razı olsun sizden..

Son bir değişiklik yaptım.
#4 nolu mesajdaki kodu tekrar deneyiniz.

Çok teşekkürler hocam.

Hocam boyle calıstı sadece tek eksıgım suanda ekte paylasıtıgım dosyalarda A sütunundaki verileri alıyor ama bosluklar oldugunda onları almıyor, altındakı her boslugu bır ustundekı yazanı alarak nasıl yapabilirim?

Sarı ıle dolgu ile gosterdıgım yerın ornegın a12 yı a13 ve a14 e kopyalasın.

Ekli dosyalar

• 1000003367-17.xlsm
    51.1 KB · Gösterim: 1
  • 1000003468-04.xlsm
    31.6 KB · Gösterim: 1
  • Proje ihtiyaçları.xlsm
    32.9 KB · Gösterim: 2
Kodun son hali zaten dediğiniz gibi çalışıyor. Denemediniz sanırım.

evet hocam dogru cok pardon, teşekkür ediyorum..

Geri