• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Aynı Çalışma Kitabındaki İki Excel Sayfası Arasında Şarta Bağlı Veri Aktarımı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

ERDAL

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
43
Excel V
Office 2013 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba Değerli ExcelCozum.Com kullanıcıları;

Öncelikle herkesin Kurban Bayramı Mübarek Olsun.

Yapmak istediğim; sayfa1 deki verileri sayfa1 deki Kurum_türü1 kriterine göre;
If ana(i, 6) = "ilkokul" Or ana(i, 6) = "İlkokul (İşitme Engelliler)" Or ana(i, 6) = "İlkokul (Görme Engelliler)" Or ana(i, 6) = "Özel Türk İlkokulu" Or ana(i, 6) = "Özel Eğitim Uygulama Okulu (I. Kademe)" Then
Sayfa3
teki çizelgeye aktarmak. Aktarımı yapıyorum, fakat ya sayfa1 deki kurumların tamamı geliyor ya da ortaokulların satırlarını boş olarak sayfa3 e getiriyor. Benim istediğim sadece yukarıda türlerini belirtiğim ilkokulların sayfa3 teki çizelgeye A5’ ten başlayarak aktarılması.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• İLKOKUL Ve ORTAOKUL İST. ( 2020 - 2021 ).xlsm
    259.9 KB · Gösterim: 7
Çözüm
hocam birde E ve C sütunlarını A' dan Z' ye sıralamak istediğimde aşağıdaki kodda renklendirdiğim kısımda hata veriyor.

With Sayfa3.Sort
.SortFields.Clear
.SortFields.Add Key:=ws.Range("E5"), Order:=xlAscending
.SetRange ws.Range("A5:M" & son)
.Header = xlGuess
.Apply
End With

With Sayfa3.Sort
.SortFields.Clear
.SortFields.Add Key:=ws.Range("C5"), Order:=xlAscending
.Header = xlGuess
.Apply
End With
ws ler set edilmemiş "ws." leri silip deneyin
İstediğiniz bu düzen değil mi?

Merhaba

Dosya derken?

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Kodu şu şekilde düzenleyin

Hocam çok teşekkür ederim. Elinize emeğinize sağlık.

Hocam acaba benim kodda atladığım nokta ne imiş

hocam birde E ve C sütunlarını A' dan Z' ye sıralamak istediğimde aşağıdaki kodda renklendirdiğim kısımda hata veriyor.

C:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

With Sayfa3.Sort
.SortFields.Clear
.SortFields.Add Key:=ws.Range("E5"), Order:=xlAscending
.Header = xlGuess
.Apply
End With

With Sayfa3.Sort
.SortFields.Clear
.SortFields.Add Key:=ws.Range("C5"), Order:=xlAscending
.Header = xlGuess
.Apply
End With
ws ler set edilmemiş "ws." leri silip deneyin

Çözüm
Hocam çok teşekkür ederim. Elinize emeğinize sağlık.

Hocam acaba benim kodda atladığım nokta ne imiş
döngünüzdeki i değişkeni kullanıyorsunuz. Eğer onu kullanırsanız verinizi 1. satırda da bulabilir arkasından 100. satırda da bulabilir. O yüzden aralıklı görürsünüz verileri. If içerisinde "n" değişkenini her defasında 1 artırarak satır 5-6-4... şeklinde devam etmesini sağlıyoruz.

Teşekkür ederim. Haklısınız burayı fark edememişim.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri