Soru Aylık rapor hazırlarken formül tek sütun'dan nasıl genel yapılır.

Papila67

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
0
Excel Versiyonu
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
Selamlar,,

Arkadaşlar bir dosya hazırlıyorum ve bu dosyada C ve N sütunlarında aylar var ve formül yapıp bu ayların altında ki sayıları grafiklendiriyorum.

Fakat N sütunu son ay Temmuz olarak yapılmış ve bende ona göre formüllendirdim. Ağustos ayı geldiğinde tüm formülleri tekrar değiştirmem mi gerekiyor yoksa bunun bir çözümü var mı ? Yada fikirlerinize açığım ???

Ekli dosyalar

• saassasa.jpg
    saassasa.jpg
    107.8 KB · Gösterim: 10

VetExc

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1,419
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Merhaba Amacınız C-N arasındaki ayları dinamikleştirmek ise C1 aşağıdaki formülü yazıp sağa sürüklerseniz. Ay isimleri sürekli içinde bulunulan aya göre güncellenir. Aşağıdaki formülleri de C1-N1 hücrelerine bağlı olarak oluşturursunuz. Bahsetmek istediğiniz böyle birşey değilse de örnek excel dosyası paylaşıp yapmak istediklerinizi biraz daha detaylandırırsanız farklı fikirler sunulabilir.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Papila67

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
0
Excel Versiyonu
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
Tam olarak yapmak istediğim şu , Drive üzerinden farklı sayfaya veri aktarımı yapıyorum ve Grafikte yüzdelik olan bölümler var bunları dikey alabiliyorum. Haliyle Temmuz ayını formüllendirdim bunda problem yok fakat ağustos ayının raporunu gireceğim zaman bu formülleri tekrardan girmem mi gerekecek ? Drive üzerinden paylaşım yapabilirim isterseniz ?

VetExc

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1,419
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Google drive yok bende. Google drive dan aktarımı pc nizdeki excele nasıl aktarıyorsunuz. Temmuz ayı için Kullandığınız formüller nelerdir ? Örnek dosya hazırlayıp paylaşırsanız (sonuçta dosya yükleme ücretsiz) sorununuz belki daha iyi anlaşılır yardımcı olmaya çalışacaklara da belki fikir verebilir.

Papila67

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
0
Excel Versiyonu
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
İşlemi ben Drive üzerinden gerçekleştiriyorum ve bunu sunum haline getiriyorum.

Ekte bağlantılar mevcut.

Her hangi bir sütuna otomatik formül atayabiliyor muyuz ? Tuş gibi ? Yani şöyle bir ay seçtiğimizde onun verilerini aktaracak şekilde ?

Belki çok şey istiyorum ama olabilir mi ?

Ekli dosyalar

• Ekran 1.JPG
    Ekran 1.JPG
    35.9 KB · Gösterim: 5
  • ekran 2.JPG
    ekran 2.JPG
    21.3 KB · Gösterim: 5

Konuyu okuyanlar