• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Aylık nöbet listesinde kişilerin tuttukları günlere göre gün bazı sayılarını formule etme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

sevikilhan

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
0
Excel V
Office 2003 TR
Konuyu Başlatan
ekte sunduğum tabloda kişiler aylık olarak nöbet tutmakta yapmaya çalışıp beceremediğim olay şu; a kişisi ekim ayında kaç tane hafta içi kaç tane cuma-cumartesi-pazar nöbet tutmuş solda ki tabloda görmek istiyorum. adil nöbet yazmak amaçlı... tek tek kişilerin nöbet günlerine göre dağılım yapmak zor oluyor... bir boş sayfa hazırlayıp her ay bunu tarih kısmından yeni ayı ve kişilerin nöbetlerini elle yazayım ama sağda ki tabloda günlerin sayısı otomatik olarak görünsün... bu konu da yardımcı olabilecekler yada yapmam gereken förmülü belirteceklere teşekkür ederim şimdiden...
konular içinde aradım ama benim sorunuma yakın bir konu bulamadım...

Ekli dosyalar

• TASLAK NOBET.xlsx
    25.8 KB · Gösterim: 5
Çözüm
Sayın sevikilhan,
Tarih(ler)i tek tek atmayacaksınız. İl tarihi (öerneğin) 1/9/24 şeklinde atmanız yeterli Bilgisayar bu formatı otomatik olarak 01.09.2024 formatına çevirecek. Bu excelin yerleşik işlevidir. İlk tarihi attığınızda diğer günler otomatik olarak atılacak. Ay 30 çekiyorsa 31 nci gün, 28 çekiyorsa 29 ncu, 30 ncu ve 31 nci gün yazılmayacak. Günler otomatik gelecek. Tek tek yazmanıza gerek yok. Hafta sonları otomatik belirlenecek. Tek tek belirtmenize gerek yok. Örneğin listeye yeni bir personel ilave ederseniz, sağ taraftaki listeye sol taraftaki yinelenenleri teke düşürerek otomatik olarak kendisi yazacak. Hafta içi mevcuduna Cuma günü dahil edilmemiştir. Çünkü Cuma gününü ayrıca istemişsiniz. Eğer isterseniz sağ taraftaki...
Sayın sevikilhan,
Tarih(ler)i tek tek atmayacaksınız. İl tarihi (öerneğin) 1/9/24 şeklinde atmanız yeterli Bilgisayar bu formatı otomatik olarak 01.09.2024 formatına çevirecek. Bu excelin yerleşik işlevidir. İlk tarihi attığınızda diğer günler otomatik olarak atılacak. Ay 30 çekiyorsa 31 nci gün, 28 çekiyorsa 29 ncu, 30 ncu ve 31 nci gün yazılmayacak. Günler otomatik gelecek. Tek tek yazmanıza gerek yok. Hafta sonları otomatik belirlenecek. Tek tek belirtmenize gerek yok. Örneğin listeye yeni bir personel ilave ederseniz, sağ taraftaki listeye sol taraftaki yinelenenleri teke düşürerek otomatik olarak kendisi yazacak. Hafta içi mevcuduna Cuma günü dahil edilmemiştir. Çünkü Cuma gününü ayrıca istemişsiniz. Eğer isterseniz sağ taraftaki isim lsitesini artan sıralamada da yaparım. Deneyip lütfen dönüş yapar mısınız.

Ekli dosyalar

• TASLAK NOBET.xlsx
    30.2 KB · Gösterim: 11
Çözüm
tam istediğim gibi olmuş mükemmel eliniz kolunuz dert görmesin, çok teşekkür ediyorum....

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri