• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü ardışık hücreler ile hesap yapma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

phrenicus

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
3
Excel V
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba ben Excel verimde ardışık hücreler ile hesap yapmak istiyorum. Örnek veri setim de art arda ikiz hastalar var ben bu hastaların doğum kiloları arasındaki farkı hesaplamak istiyorum. Örnek veri setim aşağıdaki şekilde ve ben burada ikizlerin doğum kiloları arasındaki farkın yüzdesini bulmak için ( =Büyük ikizin kilosu-küçük ikizin kilosu/büyük ikizin kilosu*100) formülünü ardı sıra sıralanmış her bir ikiz çifti için nasıl uygulayabilirim? Yani 1 ve 2 satırdaki ikizler için ayrı , 3 ve 4. satırdaki ikizler için ayrı, 5 ve 6 satırdaki ikizler için ayrı gibi. Bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Teşekkür ederim.

A sütunu B sütunu C sütunu (% fark)
İkiz 1 1890 ?
İkiz 1 2100
İkiz 2 1400 ?
İkiz 2 1980
İkiz 3 2300 ?
İkiz 3 2400
İkiz 4 1580 ?
İkiz 4 1610
İkiz 5 1710 ?
İkiz 5 1810
...
...
...

Merhaba ikizler hep ardışık satırlarda mı ? Ayrıca kiloları hep önce küçük olan sonra büyük olan şeklinde sıralı mı yoksa karışık verilerde oluyor mu ? Bir de foruma örnek excel dosyası ücretsiz yükleniyor. Konuyla ilgili örnek excel dosyası yüklerseniz yardımcı olmak isteyenler deneme yapmış olur.

Merhaba örnek dosyayı ekliyorum. Teşekkürler.

Ekli dosyalar

• örnek excel.xlsx
    25 KB · Gösterim: 2
C2 ye bu formülü yazıp aşağı sürükleyerek deneyiniz.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Çözüm
merhabalar
böyle birşey uygunmudur

Ekli dosyalar

• ikizler.xlsx
    8.8 KB · Gösterim: 3
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri