Çözüldü Arananı Bulup Seçme Makro

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

MUSTAFAA

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
4
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Merhabalar,

Bir excel tablom var sadece "21546" numarayı bulup seçmesını istiyorum. g sutununda yer almaktadır g sutununda arama yapmasi gereklidir olur bu konu hakkında yadımcı olabılırmısınız?

azraep

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
842
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
1 - G sütunu seçilir. Ctrl+F değer girilir. Bulur
2 - Tüm başlıklar seçilir. Veri sekmesinde Filtre seçilir. aramaya değer yazılır. Bulur

MUSTAFAA

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
4
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
1 - G sütunu seçilir. Ctrl+F değer girilir. Bulur
2 - Tüm başlıklar seçilir. Veri sekmesinde Filtre seçilir. aramaya değer yazılır. Bulur
Merhabalar ,

Macro da kod olarak buldurmam gerelidir sonrasında bir kaç daha işlem yaptırıcam o yüzden kod bulmam gereklidir. bir turlu bulamadım

MUSTAFAA

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
4
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Merhabalar ,

Macro da kod olarak buldurmam gerelidir sonrasında bir kaç daha işlem yaptırıcam o yüzden kod bulmam gereklidir. bir turlu bulamadım
sonrasında ise buldugu g sutunundakı numarayı önceden kopyaladıgım bir yer var onu b sutunundakı eşitine yazmasını istiyorum .

mesela g sutununda 234 de buldu kopyalagım hucreleyıde b 234 sutununa yazmasını ıstıyorum ama bu her defasında SATIR değişilik gösterecektir.

yani ben g sutunda o numarayı bulduktan sonra SATIR numarasınıda buldurmam gerekliki b sutununa yapıştırma işlemi gerçekleşsin.

Adnan

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1,520
Excel Versiyonu
Office 365 TR
örnek dosyanızı yükleyin isteklerinizi bir örnek ile sayfa üzerinde açıklayın yardımcı olayım

askan

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
2,122
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Şunu bir deneyin
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar