• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü aranan değerin 1 den fazla sonucunu getirme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

abdullah2

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
5
Excel V
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Merhabalar şimdi benim elimde eklediğim dosya gibi 2000 e yakın daire var
öğrenmek istediğim a5-1 nolu dairede yapılan işlemler
görüldüğü üzere durumun birinde açıldı diğerinde evde yok yazıyor ben düşey ara ile ilk gelen durum karsılıgını ogrenebiliyorum ancak 2. yada 3. durumları da ogrenmek ıstıyorum simdiden tesekkurler

Ekli dosyalar

• Kitap2.xlsx
    16 KB · Gösterim: 5
Çözüm
Merhabalar J9 hücresine aşağıdaki formülü yazıp sağa sürükleyerek diğer durumları da görebilirsiniz. Sarı hücreye hangi daireyi yazarsanız durumlar sıralanır. Dosyanız ektedir. İnceleyiniz.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Merhabalar J9 hücresine aşağıdaki formülü yazıp sağa sürükleyerek diğer durumları da görebilirsiniz. Sarı hücreye hangi daireyi yazarsanız durumlar sıralanır. Dosyanız ektedir. İnceleyiniz.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Ekli dosyalar

• Kitap2 (3).xlsx
    11.3 KB · Gösterim: 5
Çözüm
hocam çok sağolun peki diğer sutunları nasıl gosterebılırım mesela bı daireye 2 kez gıdılmıs bırınde evde yok bırınde acıldı yazıyor bunu verdıgınız kod ıle (cok sagolun bu arada) gosterebılıyorum ama mesela hangı tarıhte gıdılmıs evde yok hangı personel gıtmıs bunları da getırebılir miyiz peki

Formüldeki indisin içindeki ilk $F$2:$F$2000 yazan hücre aralığını $B$2:$B$2000 yazarsanız tarihleri peşpeşe dizer.. $D$2:$D$2000 olarak değişirseniz personelleri peş peşe dizer.
Hem bu son istediğiniz gibi bilgi almak için verileri filtreleme özelliğini de pratik olarak kullanabilirsiniz. Tüm bilgiler satır boyunca karşınıza çıkar.

cok sagolun denıyıp donus yapacagım fıltre kullanamıyorum cunku baska excel sayfasına bu verılerı yazdırıyorum yanı 2 ayrı excel var

Formüldeki indisin içindeki ilk $F$2:$F$2000 yazan hücre aralığını $B$2:$B$2000 yazarsanız tarihleri peşpeşe dizer.. $D$2:$D$2000 olarak değişirseniz personelleri peş peşe dizer.
Hem bu son istediğiniz gibi bilgi almak için verileri filtreleme özelliğini de pratik olarak kullanabilirsiniz. Tüm bilgiler satır boyunca karşınıza çık sağolun çalıştı teşekkür ederim

Hocam son bir şey daha soracam bunu tüm çalışma kitabına uyarlamanın yolu var mı biliyorum taksit taksit soru oldu ama ihtiyaç şimdi hasıl oldu yani şöyle benim 10 tane ayrı sayfam var blok olarak a1 den a5 e ve b1 den b5 bloğa diye 10 adet sayfam var ben bu formulu bu 10 sayfada kontrol ettirerek çalıştırabilir miyim yoksa bunun için macro mu yazmalıyım

Bu tür sorunlarda dolaylı formülünü araştırın birden çoklu sayfalarda işe yarar. Ama tabiki makronun yerini tutmaz çünkü dolaylı formülüyle yazılacak uzun formüller çalışma kitabınızı yavaşlatır hele veri arttıkça formüllerden hiç verim alınmaz. Sorununuzu özetleyecek örnek dosya hazırlayıp yeni konu açarsanız daha iyi olur. Makro ile çözüm önerisi bulunacaklar için daha anlaşılır olur. İyi çalışmalar dilerim.

Bu tür sorunlarda dolaylı formülünü araştırın birden çoklu sayfalarda işe yarar. Ama tabiki makronun yerini tutmaz çünkü dolaylı formülüyle yazılacak uzun formüller çalışma kitabınızı yavaşlatır hele veri arttıkça formüllerden hiç verim alınmaz. Sorununuzu özetleyecek örnek dosya hazırlayıp yeni konu açarsanız daha iyi olur. Makro ile çözüm önerisi bulunacaklar için daha anlaşılır olur. İyi çalışmalar dilerim.
tamam çok sağolun hocam ben bıraz ugrasayım olmazsa yenı konu acarım

Rica ederim. İyi akşamlar.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri