• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Araç takip yapılan bir sistemden çekilen excelden maks. rölanti süresini ve toplam rölanti sayısını çekme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

CanAkkn

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
1
Excel V
Office 2013 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba,
Araç takip sisteminden çektiğim excel taslağını eke ekledim. Burada benden istenen rapor, plaka plaka araçların maks. rölanti süresi ne kadar ve toplam kaç kere rölantide kalmış. Örneğin, 34 A 001 plakalı aracın en yüksek rölanti süresi Saat, Dakika, Saniye ve toplam kaç kere rölantide kalmış raporlanıyor. Örnek raporu da ana tabloyla uyumlu olarak eke ekledim. Bu raporu 300 araçta yapmam gerekiyor. Bunun kolay yolu var mı ? Yardımcı olur musunuz?

Ekli dosyalar

• RÖLANTİ SÜRE VE SAYISII.xlsx
    130.5 KB · Gösterim: 5
  • ÖRNEK RAPORR.xlsx
    9.5 KB · Gösterim: 3
Çözüm
Merhaba,
Araç takip sisteminden çektiğim excel taslağını eke ekledim. Burada benden istenen rapor, plaka plaka araçların maks. rölanti süresi ne kadar ve toplam kaç kere rölantide kalmış. Örneğin, 34 A 001 plakalı aracın en yüksek rölanti süresi Saat, Dakika, Saniye ve toplam kaç kere rölantide kalmış raporlanıyor. Örnek raporu da ana tabloyla uyumlu olarak eke ekledim. Bu raporu 300 araçta yapmam gerekiyor. Bunun kolay yolu var mı ? Yardımcı olur musunuz?
Deneyiniz.
Rölanti Rapor sayfası oluşturulur ve veriler bu sayfaya yazılır. Adres ve Marka model kısımları düzeltildi.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Tam anlamadım ama bişeler yaptım bakın

Ekli dosyalar

• RÖLANTİ SÜRE VE SAYISII.xlsx
    156.8 KB · Gösterim: 6
Çok güzel olmuş elinize sağlık.
Sadece bir problemim var. Sağda yazan plakalarda sadece en yüksek süre olan olmalı ve tüm plakalar ayrı ayrı olmalı. Örneğin 34 A 001 ayrı 34 A 002 ayrı maksimum süre ve adet. Yani örnekte 11 plaka var 11 sıra olması gerekiyor. Bendeki veride 300 plaka var. 300 plaka tek tek olmalı.

Merhaba,
Deneyiniz.
Rölanti Rapor sayfası oluşturulur ve veriler bu sayfaya yazılır. Adres ve Marka model kısımları düzeltildi.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Ekli dosyalar

• DÜZENLENDİ-RÖLANTİ SÜRE VE SAYISII.xlsm
    149.7 KB · Gösterim: 6
Son düzenleme:
Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri