• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Aidat takip formül hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

mustafaturker

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
3
Excel V
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba arkadaşlar exceli bu forumdan bir arkadaşın yardımıyla bayağı düzelltik. Ama kullandıkça eksikler çıkıyor. Mesela 2022 sayfasında ocak ayına 100 TL aidat yazarsam herkese S hücresinde borç yansıyor. Ama ocak ayına yazmayıp diğer aylara yazınca da S hücresinde borç kimseye yazmıyor. Kural ocak ayı yazılıysa eğer diğer aylar çalışıyor ve S hücresine borç yansıyor. Biz dernek olarak aralık 2022 de aidat toplamaya başladığımız için borçları S hücresine yansıtayamıyorum. F6 ile Q6 arasında herhangi bir aya aidat yazdığımda S hücresine borç yansıtmasını istiyorum.

2023 sayfasında da F6 hücresine aidat yazarsam 2022 sayfasından isimleri, 2022'den kalan borçları diğer bilgileri otomatik çekiyor. G6 ile Q6 arasındaki herhangi bir aya aidat yazdığımda isimleri ve 2022 'den kalan borçları otomatik çekmiyor. bununda herhangi bir aya yazdığımda otomatik çekmesini sağlayabilirmiyiz.

Selamlar.

Ekli dosyalar

• Aidat Takip - 2022 (6) - Kopya.xlsx
    167.8 KB · Gösterim: 18
Merhaba,
Deneyin
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Fomüllerdeki EĞER($F$6=0;" " bu kısmı kaldırın

Çözüm
Merhaba,
Dosyanızdaki 2022 ve 2023 sayfalarındaki formülleri kendimce yeniledim,
ekte paylaşıyorum, eğer bu şekilde olur derseniz diğer sayfalara da aynı formülleri kopyalayabilirsiniz.

Not: Dosya>Seçenekler>Gelişmiş sekmesinden Değeri sıfır olan hücrelerde sıfır göster seçeneğinin tikini kaldırdım.

Ekli dosyalar

• Aidat Takip - 2022 (ExcelCozum).xlsx
    111.3 KB · Gösterim: 20
  • Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    109.9 KB · Gösterim: 16
Merhaba,
Deneyin
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Fomüllerdeki EĞER($F$6=0;" " bu kısmı kaldırın
Bu formül 2022 de çalışıyor ama 2023'de çalışmıyor hocam. sadece ocak ayına yazınca oluyor. sanırım bu şekilde bırakacağım. herhangi bir aya yazdığımda borç yansımıyor 2023.de

Merhaba,
ekte paylaşıyorum, eğer bu şekilde olur derseniz diğer sayfalara da aynı formülleri kopyalayabilirsiniz.

Not: Dosya>Seçenekler>Gelişmiş sekmesinden Değeri sıfır olan hücrelerde sıfır göster seçeneğinin tikini kaldırdım.
Çok teşekkürler 2023 bunda da sıkıntı oluyor. farklı bir çözüm arayacağım yada tablo olarak değişiklik yapabilirim. bilmiyorum. teşekkürler yinede.

Çok teşekkürler 2023 bunda da sıkıntı oluyor. farklı bir çözüm arayacağım yada tablo olarak değişiklik yapabilirim. bilmiyorum. teşekkürler yin
Merhaba,

ede.
=EĞER(B7<>"";EĞER($F$6=0;" ";ÇOKETOPLA($F$6:$Q$6;$F$5:$Q$5;"<="&$L$1;$F7:$Q7;"<>MUAF")+E7-R7);"")
bu fomülde caylak hocam senin yaptığın mükemmel ama sadece F6 ya aidar yazarsam oluyor bunu şöyle yapsak olmazmı. bu çalışmıyor bir hata var ama buna benzer olmaz mı
=EĞER(B7<>"";EĞER($F$6:$Q$6=0;" ";ÇOKETOPLA($F$6:$Q$6;$F$5:$Q$5;"<="&$L$1;$F7:$Q7;"<>MUAF")+E7-R7);"")
yan, F6 ve Q6 arasında herhangi birine aidat girdiğimde çalışması için bu formül gibi birşey olur mu.

=EĞER(B7<>"";EĞER($F$6=0;" ";ÇOKETOPLA($F$6:$Q$6;$F$5:$Q$5;"<="&$L$1;$F7:$Q7;"<>MUAF")+E7-R7);"")
bu fomülde caylak hocam senin yaptığın mükemmel ama sadece F6 ya aidar yazarsam oluyor bunu şöyle yapsak olmazmı. bu çalışmıyor bir hata var ama buna benzer olmaz mı
=EĞER(B7<>"";EĞER($F$6:$Q$6=0;" ";ÇOKETOPLA($F$6:$Q$6;$F$5:$Q$5;"<="&$L$1;$F7:$Q7;"<>MUAF")+E7-R7);"")
yan, F6 ve Q6 arasında herhangi birine aidat girdiğimde çalışması için bu formül gibi birşey olur mu.
Bu şekilde yazdığımsa S hücresinde #DEĞER hatası yazıyor.

formulü f6 hücresine sabitlemek yerine toplam borcun olduğu R sütununa sabitlemeyi deneyin. böylece hangi aya borç girersen gir toplam a yansıyacaktır

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri