• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Ağırlıklı ortalama bulma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

mert25

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
49
Excel V
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba, ekteki dosyada Ana Sayfada Y6 hücresinde T7:T9 hücrelerindeki sayıların ortalamalarını, Z6 hücresinde ise S7:S9 hücrelerindeki sayıların ortalamalarını alıyorum. Benim yaptığım normal ortalama bulma. Bu hücrelerin ağırlıklı ortalaması nasıl bulunur?

Ekli dosyalar

• Basket Analiz.xlsm
    308.3 KB · Gösterim: 8
merhabalar
T sütunun da orta lam işlemi yapılmış o neyin ortalaması oluyor
ağırlıklı ortalama için bir kıstas gerekmiyormu neyin ağırlıklı ortalaması alınacak?

merhabalar
T sütunun da orta lam işlemi yapılmış o neyin ortalaması oluyor
ağırlıklı ortalama için bir kıstas gerekmiyor mu neyin ağırlıklı ortalaması alınacak?

T sütunu I sütunundaki sayının 4 e bölümünden elde edilen sayı
Takımların son maçında açılan I sütunundaki baremlerin 4 çeyreğe bölümü ile elde edilen ortalamalar T sütununda
Deplasman takımının son 3 maçta attığı sayı olan S sütunun ortalamaları da Z sütununda
Benim merak ettiğim normal ortalama ile ağırlıklı ortalama arasında fark var mı?
Bunun için ağırlıklı ortalamanın nasıl ve neye göre alındığını öğrenmek istiyorum.

Bu konuda yazılan yazılara baktım fakat bir çözüm bulamadım. Örneğin ekli dosyadaki Ana Sayfada T7:T15 hücreleri ile U7:X15 hücreleri arasındaki ağırlık ortalaması nasıl bulunur?

Bu konuda yazılan yazılara baktım fakat bir çözüm bulamadım. Örneğin ekli dosyadaki Ana Sayfada T7:T15 hücreleri ile U7:X15 hücreleri arasındaki ağırlık ortalaması nasıl bulunur?

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Ağırlıklı ortalama hesaplaması için üstteki formülü kullanabilirsiniz.

Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri