• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü AE ve AF sütunlarındaki aynı olmayan verileri A sütununa yazdırmak formülü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Ergün

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
42
Excel V
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
Tablonun AE ve AF sütunlarında veriler bulunmaktadır (Örneğin AE sütununda Ali Ahmet Hasan, AF sütununda Ali Ahmet Hasan Hüseyin) aynı olmayan Hüseyin'İ seçip A Sütununa yazazak (FORMÜLLE)

İlgilenmenizi bekler, kolaylıklar dilerim.

Ekteki örneği inceleyiniz.

Ekli dosyalar

• Test.xlsx
    9.6 KB · Gösterim: 6
Sn. Hocam, Formül doğrudan iki sütunda farklı olanı getirmediği için çözemedim.

Anladığım kadarıyla formül önce aynı sütundaki iki değiri karşılaştırıp yoksa 1,2 yazıyor, başka bir formül de onu getiriyor.

Formülün yapması gereken iki sütunda farklı olanı getirmek

Paylaştığım örnek AE ve AF sütunlarında farklı olanları getiriyor.
A ve B sütunlarında farklı iki çözüm var. Hangisi size uygunsa onu kullanırsınız.
Örnek dosya paylaşırsanız ve A sütununda olması gereken değerleri de gösterseniz yardımcı olabiliriz.

Örnek dosya ektedir
A sütununda açıklama notu bulunmaktadır

Ekli dosyalar

• AF sütunundaki işyerlerinden AE sütununda olmayan varsa onu getirecek.xlsx
    10.7 KB · Gösterim: 6
İnceleyiniz.

Ekli dosyalar

12.9 KB · Gösterim: 2
sanıyorum talebiniz böyle birşey.
A sütununda dizi formülü vardır. AF8 hücresini listeniz boyunca aşağı sürükleyin, ardından A8 hücresini aşağı sürüklerseniz benzersiz olanların listelendiğini görebilirsiniz. Kolay gelsin.

Ekli dosyalar

13.5 KB · Gösterim: 5
FORMÜL A SÜTUNU 7. SATIRDAN İTİBAREN İŞLEM YAPIYOR, BENİM TABLOMDA 44. SATIRDAN İTİBAREN VERİLERİ KOYACAK

formülleri istediğiniz alana taşıyabilirsiniz. Dosya ekte kontrol edebilirsiniz

Ekli dosyalar

• AF sütunundaki işyerlerinden AE sütununda olmayan varsa onu getirecek(2).xlsx
    17.3 KB · Gösterim: 11
Çözüm
Elinize sağlık Çok Teşekkür ederim

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri