• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Adresteki Cümle içinde Geçen "Mah." ve "İlçe"ye göre Listeden Semt Getirme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

nhtz

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
0
Excel V
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
List sayfasında "İlçe Semt Mahalle" sütünları var.

Adres satırında geçen İlçe ve Mahalle adına göre B2 Hücresine Semt i office 365 onedrive da ;

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

formülü ile getirebiliyorum.

Ancak Office 2016 TR de
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

formülü çalışmıyor, (İngilizce Paket yüklemesi yapamıyorum)

Buraya yükleme yaptığımda güzel parantez içine aldı ve çalıştı. Teşekkürler.
Kod:

Ekli dosyalar

• AdresList.xlsx
    11.3 KB · Gösterim: 11
Çözüm
Yazılan formül dizi formülü olduğundan dizi formülleri eski versiyonlarda hücreye normal enter ile girilmez.. Ctrl + Shift + Enter ile girilir sonra aşağı sürüklenir. Ctrl + Shift + Enter ile girilen formüller süslü parantez içinde görülür.
Yazılan formül dizi formülü olduğundan dizi formülleri eski versiyonlarda hücreye normal enter ile girilmez.. Ctrl + Shift + Enter ile girilir sonra aşağı sürüklenir. Ctrl + Shift + Enter ile girilen formüller süslü parantez içinde görülür.

Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri