Çözüldü Adres mektup birleştirmede excel dosyasını salt okunur yapma sorunu

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

ccamalan

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
0
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba,
Kaç gündür araştırıpta bulamadığım bir konuyu sormak isterim,
Word dosyasında Adres mektup birleştirmeyi başlat ile etiket hazırlıyorum,burada Tanex in 2052 kodlu etiketini kullanıyorum alıcıları seç/varolan listeyi kullandan verileri alacağım excel dosyasını seçiyorum, excelin sayfasınıda seçtikten sonra excel dosyası salt okunura dönüşüyor, excel dosyasına sağ tıklayıp özelliklere baktığımda salt okunur işaretli olmuyor ama ve bu durum benim excelde değişiklik yapmama engel oluyor çünki hergün bu excel dosyasında günceleme yapmam lazım ve yeni etiket basmam lazım. Bu durum excel dosyamı neden salt okunura çevirir bunu engellemenin bir yolu varmıdır.

Çözüm
Word dosyanız açık iken Excel bağlantısı kurulduğu için bu durum normal. Ancak word kapatılınca excel bağlantısı da otomatikman kapatılır. Sizde kapanmadığı anlaşılıyor. Bazan olabiliyor, bir şekilde takılma olmuş, bağlantıyı kapatamıyor. Kendiliğinden düzelebilir de. Excel dosyasının içeriğini yeni boş bir kitaba alıp bu yeni kitap üzerinden tekrar deneyin derim.

Kuşdili

Excel Dostu
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
195
Excel Versiyonu
Office 2007 TR
Word dosyanız açık iken Excel bağlantısı kurulduğu için bu durum normal. Ancak word kapatılınca excel bağlantısı da otomatikman kapatılır. Sizde kapanmadığı anlaşılıyor. Bazan olabiliyor, bir şekilde takılma olmuş, bağlantıyı kapatamıyor. Kendiliğinden düzelebilir de. Excel dosyasının içeriğini yeni boş bir kitaba alıp bu yeni kitap üzerinden tekrar deneyin derim.

Çözüm

ccamalan

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
0
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Konuyu Başlatan
Teşekkür ederim dediğiniz gibi ben önce word ü açıp sonra exceli açıyordum sorunun kaynağı bundanmış :)

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar