• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü ADO ile Listboxta çift tıklama ile verileri form üstüne alma hakkında.

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

OğuzTürkyılmaz

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
30
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba Herkese sağlıklı günler dilerim. ADO ile kaydetme güncelleme gibi işlemleri forumdan aldığım desteklerle öğreniyorum fakat bir uygulamada Refaz hocamın yaptığı düzenleme ile çalışan ADO kodunu Başka bir uygulamaya entegre ettiğimde, listboxta tıklanan satırdaki bilgileri Forma alamıyorum, SQL sorgusunda tıklanan satırın numarasını görüyorum fakat iş kodun
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
bloğunda sekteye uğruyor. Ve userform için 2.resimdeki Object variable or with block variable not set hatasını veriyor. Eminim çok basit bir nedeni var ama ben göremiyorum. Bu sorunun kaynağı konusunda yardımlarınızı rica ederim.

Ekli dosyalar

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    34.5 KB · Gösterim: 10
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    24.1 KB · Gösterim: 10
  • ADO ÇİFT TIKLAMA.xlsm
    55.5 KB · Gösterim: 5
Çözüm
rs.Open "select * from [Personeller$] where TC_NO=" & Me.ListBox_PersonelListesi.List(tiklanan, 0), con, 1, 3
Yukardaki Sıfır yerine 2 yazın birde.
Private Sub txt_Arama_Change() koduna ListBox_PersonelListesi.Clear ekleyin önce abey yoksa bulunamazsa silme yapmıyor.

rs.Open "select * from [Personeller$] where TC_NO=" & Me.ListBox_PersonelListesi.List(tiklanan, 0), con, 1, 3

Çözüm
Tıklanan satırın 0,1,2. sütunu TC_no ya eşit. Şimdi anladım. Teşekkür ederim.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri