• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü ADO İle İki Excel Çalışma Kitabından Veri Çekmek

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ERDAL

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
43
Excel V
Office 2013 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba Değerli ExcelCozum.Com kullanıcıları;

İki farklı Excel çalışma kitaplarındaki Toplam Öğrenci Sayılarını1-Ana Tablo (Sınıf Öğrenci)” Excel çalışma kitabındaki tabloya Sınıf, Eğitim Kademesi ve Tipi kriterlerine göre getirmek istiyorum.

Fakat eğitim kademeleri alt toplamlarını ve sınıfların kendi eğitim kademesi içerisindeki sıralamalarını istediğim şekle getiremedim. İlgili dosyaları ekledim. Ayrıca oluşturmak istediğim tablonun örneği dosya içerisindedir.​

İlgi ve Alakanız için Şimdiden Teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• 1-Ana Tablo (Sınıf Öğrenci).xlsm
    68.9 KB · Gösterim: 4
  • OKULÖNCESİ_ÖĞRENCİ.xlsx
    62.1 KB · Gösterim: 3
  • ÖĞRENCİ.xlsx
    831.2 KB · Gösterim: 3
Çözüm
Dosyanız Ekte. Not: Kod içinden dosya yollarını değiştirmeyi unutmayın ve diğer veri sayfalarında değişikler olunca komut düğmesini tekrar çalıştırın
Dosyanız Ekte. Not: Kod içinden dosya yollarını değiştirmeyi unutmayın ve diğer veri sayfalarında değişikler olunca komut düğmesini tekrar çalıştırın

Ekli dosyalar

• 1-Ana Tablo Sınıf Öğrenci.xlsm
    56.1 KB · Gösterim: 5
Çözüm
Adnan Bey, kusura bakmayın anca bakabildim.

İlgi ve Alakanız için Şimdiden Teşekkür ederim.

Adnan Bey,

Acaba eğitim kademeleri alt toplamlarını SQL formülleriyle yapma imkanı var mı

Erdal Bey; alt toplamlar cross querylerde alınamıyor. Ya ayrı ayrı sorgu yapacaksınız yada function kullanacaksınız

Adnan Bey, çok teşekkür ederim.

Adnan Bey,

Dünkü tabloda Özel Eğitim Sınıfı (Ortaokul) ve Özel Eğitim Sınıfı (İlkokulun) yerini değiştirdikten sonra bu sınıfların ğrenci sayısı Genel Toplam ve Resmi Toplama dahil edilmiyor.
Dosyaların son halini ekledim. Mümkünse müsait olduğunuzda bi zahmet bakabilirmisiniz.

İyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

• 1-Ana Tablo Sınıf Öğrenci(ÇALIŞILAN).xlsm
    28.6 KB · Gösterim: 1
  • ÖĞRENCİ.xlsx
    831.2 KB · Gösterim: 1
  • OKULÖNCESİ_ÖĞRENCİ.xlsx
    62.1 KB · Gösterim: 1
Örneğinizi Düzenledim

Ekli dosyalar

• 1-Ana Tablo Sınıf Öğrenci(ÇALIŞILAN).xlsm
    26.4 KB · Gösterim: 9
Adnan Bey,

İlgi, Alaka ve zahmetleriniz için çok Teşekkür ederim.

Hayırlı Akşamlar

Sizlere de hayırlı akşamlar.

Geri