• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü ADO İle Excel den Excele Veri Aktarmak

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

ERDAL

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
31
Excel Versiyonu
Office 2013 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba Mustafa Bey;

Personel Sayısı (Unvan) dosyasındaki verileri Unvan ve İlçe bazında hedef dosyadaki ( 1-ANA TABLO ) tabloya aktardığımda sorunlarla karşılaşıyorum.
İlçe toplamlarını alıyor fakat genel toplamı almıyor. Birde ( Personel Sayısı (Unvan) excel kitabına en alt satıra farklı türde birkaç tane unvan eklendiğinde satır ekleyip işleme devam etmiyor, genel toplamın üstüne veya altına atıyor. Buna bir çözüm bulamadım.
Mustafa Bey müsait olduğunuzda bakabilirseniz​

Şimdiden çok teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• 1-ANA TABLO.xlsm
    38.5 KB · Gösterim: 7
  • PERSONEL SAYISI (UNVAN).xlsx
    121.5 KB · Gösterim: 3
Çözüm
Sayfa biçimlendirmesinde ve Son hücre hesaplamaları sounluydu. Sayfa temizlenmeden önce Son 35 ve eklenen kayıt 40 olunca toplamı 36 ya ekliyordu. Sn MDemir63 eklediği kod zaten next döngüsünde vardı. kaldırdım.
Makronuzun yerine aşağıdaki makroyu deneyin.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Selamlar

Genel Toplam almak için

Kodlarda Next i kısmının hemen altına aşağıdaki kodu ekleyin

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Nasıl olmuyor ben denedim toplama işlemini yapıyor

Hocam Next i nin hemen altına yapıştırdım

İlçe alt toplamlarını alıyor genel tolamı almıyor.

Hocam teşekkürler. Evet aldı.
Hocam Birde ( Personel Sayısı (Unvan) excel kitabına en alt satıra farklı türde birkaç tane unvan eklendiğinde satır ekleyip işleme devam etmiyor, genel toplamın üstüne veya altına atıyor. Buna bir çözümvar mı

Oradaki branşlardan farklı bir branş eklemek lazım. Bi deniyeyim. Hocam

TOPLAM
19.967​
67​
435​
943​
1.074​
70​
248​
415​
5.356​
7.833​
63​
306​
185​
102​
1.723​
355​
591​
201​
Usta Öğretici
3​
2​
1​
Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni
314​
2​
9​
41​
14​
1​
4​
6​
77​
106​
1​
2​
2​
3​
25​
2​
12​
7​

Hocam fazlalığı aşağı atıyor.
Hoam hemen toplamın altına atıyor. Eklenen branşlar kadar satır ekleyip devam etme drumu olur mu

Branş eklenmiş tablo

Ekli dosyalar

• PERSONEL SAYISI (UNVAN).xlsx
    144 KB · Gösterim: 9
Evet dediğiniz gibi yapıyor. Şu an için bulamadım nereden kaynaklandığını
Kodları incelemek gerekir

Hocam unvan sayısı kadar satır ekliyor. Buna bağlı olarak alt toplamın altına eklenen unvan kadar satır kayıyor.

Sayfa biçimlendirmesinde ve Son hücre hesaplamaları sounluydu. Sayfa temizlenmeden önce Son 35 ve eklenen kayıt 40 olunca toplamı 36 ya ekliyordu. Sn MDemir63 eklediği kod zaten next döngüsünde vardı. kaldırdım.
Makronuzun yerine aşağıdaki makroyu deneyin.
Kod:

Çözüm
İlgi ve Alakanız için Teşekkür ederim.

Hayırlı akşamlar.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri