• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü ADO ile Access veri tabanından Excel e Veri Aktarma

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

ERDAL

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
31
Excel Versiyonu
Office 2013 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba arkadaşlar, yardıma ihtiyacım var.

Access veri tabanındaki Bina ve Öğrenci tablolarındaki verileri başka bir klasörde olan Excel tablosuna ilgili kodun karşısına getirmek istiyorum. Hedef Excel dosyasında ve kaynak tablalarda ortak nokta “Kurum_ Kodu” bu kodların karşısına verileri getirmeye çalışıyorum. Hedef Excel dosyasında öğrencisi ve dersliği olmayan kurumlarda var. Bu kurumların karşısına da derslik ve öğrenci sayısı geliyor. Ayrıca veriler öğrenci sayılarını toplayarak getirmesi gerekirken doğru toplama olmuyor.

Çok uğraştım ama bi türlü başaramadım.
Yardımcı olacak varsa çok sevinirim.
CSS:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

öğrnci sayısının toplamasında takıldım

bunun kodun ilgili kısmında belirtilmesi yeterli olacak.

sadece öğrenci sayısı toplamını almam yeterli

Screenshot_20210403_225556_com.android.chrome.jpg
Probleminize mobil üzerinden yardımcı olmaya çalıştığım için net bilgilere ihtiyaç duyuyorum. Pc de olsaydım örnek bir şeyler hazırlayıp göndermiştim zaten. Dosyaya erişebilen arkadaşlar yardımcı olabilirler sanırım. Kolay gelsin iyi akşamlar dilerim.

ekran görüntüsü

Ekli dosyalar

• 2021-04-03.png
    2021-04-03.png
    158.4 KB · Gösterim: 7
Şu ana kadar sizden başka ilgilenen olmdı.
Gerçekten çok tşekkür ederim.

Rica ederim. Muhtemelen meşguldür arkadaşlarımız yoksa hepsinin birbirinden değerli çözümleri vardır eminim.

Öncelikle tablonuz veritabanı normalizasyon kurallarının tamamına aykırı. Yapılmaması gereken hataların hepsi yapılmış neredeyse.

Bence bu yaptığınız bir örnekse başlamadan tasarımı değiştirin.

169693ResmiKOCASİNANOrtaöğretim Genel MüdürlüğüAnadolu LisesiNuh Mehmet Küçükçalık Anadolu LisesiORTAÖĞRETİM
22​
22​
764​

Bu kurum numarasına ait toplam öğrencilerin genel toplamını Excel sayfasına almak istiyorsunuz. Doğru mudur ?
765 Örnek için çıkmaktadır.

Örneğinizi K sütununa yazdırdım Gerekirse sütun rakkamını düzenlersiniz.

Ekli dosyalar

• 1-ANA TABLO (2019-2020)-GEÇİCİ.xls.xlsm
    138.4 KB · Gösterim: 6
Çözüm
Erdal bey Öğrenci Düğmesine bastığınızda öncelikle daha evvel yazılı kodlarınız çalışacak işlem bitince toplam alma kodu çalışacak işlem sonucu mesaj bildirimi yapılacak

Adnan bey çok teşekkür edrim. son satırı bulmayı her makro için kullanabilir miyim.

evet kullanabilirsiniz.En sondaki row u rows yaparsanız arananın kendisini bulabilirsiniz

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri