Çözüldü Ada Parsel Hisseli Araziler Düşeyara

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

aguilar

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
4
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Merhabalar gönderdiğim excel dosyasında iki parçalı şekilde bilglerin gelmesini istiyorum il kısımda yeşil yatay çizginin üst tarafındaki işlem için turuncu kısımda köy seçimi yaptıktan sonra sarı kısımda ada/parsel bilgilerini girdiğimde 'Hisseli Araziler' sayfasından kırmızı renkli kutuların karşılıklarını oradan getirmek istiyorum.

yeşil yatay çizginin altında kalan bölüm için de mavi kısma Ada Parsel No bilgilerini yazdığımda 'köy Beyanları 'sayfasından o Ada Parsel No'lu arazileri kullanan kişilerin adı ve soyadının gelmesini istiyorum.

Ekli dosyalar

• Hisseli Araziler.xlsx
    1,011.5 KB · Gösterim: 15

askan

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
2,122
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Anladığım kadarı ile örneği bir inceler misiniz:

Ekli dosyalar

• Hisseli Araziler.xlsx
    1,021.6 KB · Gösterim: 5

aguilar

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
4
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Anladığım kadarı ile örneği bir inceler misiniz:
elinize sağlık askan hocam yeşil çizginin üst tarafı istediğim gibi olmuş. Yeşil çizginin alt tarafında istediğim bilgiler gelmiyor size zahmet yeşil çizginin alt tarafına da bakar mısınız?

askan

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
2,122
Excel Versiyonu
Office 365 TR
elinize sağlık askan hocam yeşil çizginin üst tarafı istediğim gibi olmuş. Yeşil çizginin alt tarafında istediğim bilgiler gelmiyor size zahmet yeşil çizginin alt tarafına da bakar mısınız?
yeşil çizgi anlamadım neresi tam olarak gösterir misiniz?

askan

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
2,122
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Birde burda Sayfa2 ye bakarak bulundu değerler. Köy beyanlarına bakılacak mı yoksa sadece sayfa2 yemi bakılacak?

aguilar

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
4
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Birde burda Sayfa2 ye bakarak bulundu değerler. Köy beyanlarına bakılacak mı yoksa sadece sayfa2 yemi bakılacak?
yeşil çizginin üstü için doğru sayfa2 ye bakılacaktı onu doğru yapmışsınız. Yeşil çizginin altı için yapılacak işlemde köy beyanlarına bakılacak. isteiğim şey ada parsel no nun yanındaki mavi kutucuğa ada parsel numarasını yazdığımda o ada parsel numarasını kullanan kişilerin 'ad soyad' kısmına o kişilerin gelmesini istiyorum

aguilar

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
4
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Dosyayı tekrar indirir misin yeniden yükledim
hocam kontrol ettim ancak şöyle bir sorun var mesela muratlı 20714 numaralı parseli yazdığımda o parseli 2 kişi kullanıyor ancak 'adı soyadı' kısmında sadece bir kişinin adı gözüküyor.

askan

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
2,122
Excel Versiyonu
Office 365 TR
C9 a yapıştırıp sağa doğru çekip kopyalayın
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

askan

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
2,122
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Hocam o verdiğiniz örneğe göre İBRAHİM ALEV in aynı adada 3 ayrı satırda geçmektedir(Yardımcı sütunda o sonuçlar gösterilmektedir). O yüzden yan tarafa yardımcı sütun kullanarak örnekteki gibi bir sonuç çıktı kontrol ediniz:

Ekli dosyalar

• Hisseli Araziler.xlsx
    1,017.6 KB · Gösterim: 3

aguilar

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
4
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Hocam o verdiğiniz örneğe göre İBRAHİM ALEV in aynı adada 3 ayrı satırda geçmektedir(Yardımcı sütunda o sonuçlar gösterilmektedir). O yüzden yan tarafa yardımcı sütun kullanarak örnekteki gibi bir sonuç çıktı kontrol ediniz:
hocam fotoğrafların altına açıklama bırakmıştım o gelmemiş galiba. yeşil çizginin üstü (yani 5. ve 6. satırın arasında kalan yeşil çizgi) istediğim gibi olmuş elinize sağlık. yeşil çizginin altı için mavi yere ada parsel numarası yazdığımda o ada parseli kullanan kişilerin 'köy beyaznları' sayfasından gelmesi yani arama kriterimiz 'ada parsel numarası' olacak. Yeşil yerin altı için hububat arpa mısır pamuk değerlerinin gelmesini istemiyorum çiftçiler onu kendileri dolduracak sadece yazdığım ada parsel numarasını kullanan kaç kişi varsa onun gelmesini istiyorum.
Yeşil çizginin üst tarafı istediğim gibi olmuş onu düzeltmenize gerek yok teşekkürler

askan

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
2,122
Excel Versiyonu
Office 365 TR
hocam fotoğrafların altına açıklama bırakmıştım o gelmemiş galiba. yeşil çizginin üstü (yani 5. ve 6. satırın arasında kalan yeşil çizgi) istediğim gibi olmuş elinize sağlık. yeşil çizginin altı için mavi yere ada parsel numarası yazdığımda o ada parseli kullanan kişilerin 'köy beyaznları' sayfasından gelmesi yani arama kriterimiz 'ada parsel numarası' olacak. Yeşil yerin altı için hububat arpa mısır pamuk değerlerinin gelmesini istemiyorum çiftçiler onu kendileri dolduracak sadece yazdığım ada parsel numarasını kullanan kaç kişi varsa onun gelmesini istiyorum.
Yeşil çizginin üst tarafı istediğim gibi olmuş onu düzeltmenize gerek yok teşekkürler
Yani resimde örnek 20714 adada 2 kişi var sadece bunların gelmesini istiyorsunuz doğru mu anladım? EĞER öyle ise yardımcı sütun kullanmadan getirtemeyiz. Resimde görüldüğü gibi:

1668624791292.png

aguilar

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
4
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
evet hocam onu istiyorum ama ada parsel no yu sayfa 1 deki mavi kısma yazıp getirmek istiyorum. yeşil çizginin üstü istediğim gibi olmuş orayla işimiz bitti.

askan

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
2,122
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Hocam bir kontrol edin istediğiniz oldu mu

Ekli dosyalar

• Hisseli Araziler.xlsx
    1,013.9 KB · Gösterim: 6

aguilar

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
4
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
hocam parseli yazdığımızda parseli kullanmayan kişiler de geliyor gelmesi gereken kişiler gelmedi ekran görüntüleriyle anlatmaya çalışacağım. ve isimlerin gelmesi için yazacağım ada parsel numarasını yeşil çizginin altındaki mavi hücreye yazmak istiyorum. sarı kısım ile işimiz bitti orası olmuş hocam.
Hocam bir kontrol edin istediğiniz oldu mu

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar